RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

У школяра не витримало серце
Під час першого уроку фізкультури о 09.00 у селі Хряцька Герцаївського району помер восьмикласник. Мар’ян Минзату після пробігу 60-метрівки впав і більше не підвівся.

Учитель фізкультури стверджує, що перед здачею нормативів провів розминку.

– На тому уроці було заплановано здавати норматив 60, – розповідає учитель фізкультури Георгій МІХАЙ. – Із шкільного подвір’я з класом пішли на стадіон. Провели розминку та пробігли 350 метрів. Потім я пояснив, як потрібно здавати норматив. Перед здачею запитав, хто як почувається. Двоє дітей відповіли, що недобре. І сіли на лавки. Решта захотіли здавати. Мар’ян активно пробіг дистанцію, а коли повертався – упав через кілька кроків. Потім підвівся і, ступивши ще кілька кроків, впав без свідомості. Я підбіг і почав надавати першу медичну допомогу – робив масаж серця та штучне дихання. Потім побачив машину сільського голови. За кілька хвилин відвезли Мар’яна до медпункту. Там йому зробили укол і сказали, що потрібно везти до Герци. Усе це тривало приблизно 15 хвилин.

Після пробіжки впав на коліна

Учитель каже, що на момент уроку списків розподілу на групи в журналі не було.

– В журналі не було списку розподілу на групи. Діти повинні проходити медкомісію, але огляд їм робила шкільна медсестра у школі.

– Ми прийшли на урок і почали бігати коло для розігріву, – каже однокласник Михайло. – Перед тим вчитель запитав, хто як почувається. Вийшло двоє, але Мар’ян не вийшов. Мар’ян біг зі своїм другом. Після пробіжки впав на коліна. Потім встав, зробив кілька кроків і впав на спину.

Однокласники кажуть, що Мар’ян був добрий і веселий. Не скаржився на здоров’я.
Шкільна медсестра, яка працює в школі перший рік, каже, що хлопчик мав займатися в третій групі. Там передбачено менші навантаження.

– Я не обстежую дітей, – каже Юлія Заєць. – Я роблю тільки пробу Руф’є. Мар’ян мав бути в третій групі.
Директор запевняє, що рекомендував всім батькам відправити дітей на медогляди.

– Влітку я просив батьків, щоби зробили медобстеження дітей у Герці. Проте там сказали, що робити це потрібно тут. Пробу Руф’є у дітей брала шкільна медсестра, – каже директор школи Іван ТУДОСЕ.

Родичі хлопчика причину трагедії вбачають у тому, що о 09.00 не можна ставити фізкультуру першим уроком.

– Він був здоровою дитиною, – зі сльозами на очах розповідає тітка Єлена АСЕМІОНЕСЕ. – Як можна змушувати дітей бігати в таку ранню годину за такого холоду? Діти мали бути в спортзалі. Мар’ян був здоровий, але навіщо вони так рано поставили цей урок?

За фактом смерті порушили справу

Як розповів на прес-конференції прокурор області Петро Коваль, згідно з вилученою медичною картою, у покійного були проблеми із серцем. Повноцінні фізичні навантаження йому були протипоказані. Учнів допускають до занять фізкультурою тільки після проходження медогляду. Цього не було зроблено. У школі села Хряцька медогляд не проходило чимало учнів. Це спонукало нас здійснити відповідні перевірки у всіх школах області. Нині конкретних винуватців у смерті назвати важко. Розслідування лише розпочалося. Однак у школі заднім числом намагалися підробити документи.

За фактом загибелі школяра прокуратура порушила кримінальну справу за неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей.

– Дитина здоровою не була. З десятирічного віку було відставання у масі та зрості, – розповів Ростислав КАЛОШИН, в. о начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА. – Його оглянули фахівці. Встановили діагноз – вегето-судинна дистонія змішаного типу, затримки фізичного розвитку, дифузний зоб першого ступеню. Цього року хлопчика оглядав обласний дитячий кардіоревматолог. Хлопчик мав перебувати у спеціальній групі. Інтенсивні фізичні навантаження йому були протипоказані.

Після трагічних випадків, які ставалися із школярами на уроках, з 2010 року усі діти проходять пробу Руф’є. Це дає змогу визначити, у якій групі може займатися дитина – в основній, підготовчій чи спеціальній.

– Проба Руф’є визначає функціональну здатність серцево-судинної системи витримати навантаження, – пояснює Марія ПОЛІЩУК, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА. – Хлопчика оглянули 2010 року – зарахували до підготовчої групи. А 2011 року – до спеціальної групи.
Михайло Салітра,
Василь Гринюк

Від чого помер хлопчик

В управлінні охорони здоров’я повідомили, що вже здійснено розтин тіла.
За попередніми даними, ушкоджено серцевий м’яз. Є патологія. Проте остаточний діагноз можна буде встановити після патогістологічного дослідження.
Смерть настала миттєво. Інфарктом це назвати не можна. Ймовірно, це була смерть, яка настала внаслідок серцевої події.

Коментар

"Хворі діти – проблема цивілізації"

Марія ПОЛІЩУК,
заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА:

Дані свідчать про не зовсім задовільний стан здоров’я дітей. Діти багато сидять і мало рухаються. У них нетренована серцево-судинна система. До навантажень організм частини дітей не пристосований. Проблема поганого стану здоров’я дітей – проблема цивілізації. У давні часи виживали лише здорові. Нині система охорони здоров’я допомагає виживати недоношеним, з вродженими вадами, хронічними захворюваннями. Будь-яке цивілізоване суспільство несе за собою тягар дедалі більшої кількості хворих. Перший фактор захворюваності – спадковість. У хворих батьків народжуються хворі діти. Другий фактор – навколишнє середовище, третій – спосіб життя. Ми перестали рухатися, правильно і якісно харчуватися. Урбанізовані школярі – заручники малорухливого способу життя. Міські діти більше часу проводять за комп’ютерами, харчуються чіпсами, хот-догами, тому більш кволі. У селах діти мають менший доступ до "благ цивілізації", більше перебувають на свіжому повітрі, звикли до фізичної праці, тому й здоровіші".
20-10-2011, 10:00
Коментарів 0 Переглядів 4 544

Теги -
Причини зниження частоти з’ясовують фахівці Укренерго
У розділі йдеться, що хейтери допомагають їм стати кращими. Навпроти деяких прізвищ вказано "топовий хейтер".
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Заплатила втричі дорожче. Блог Аліни Книжник
Ця історія вкотре доводить, настільки важливо бути уважним і все перевіряти
Нові «сторожові вежі» для України. Блог Ярослава Волощука
Важко не помітити, що останнім часом значно зросла ефективність протиповітряної та протиракетної оборони ЗСУ.
ВІДЕО Переглянути все відео

Ліквідовувати наслідки падіння уламків БпЛА допомагали родичі, сусіди та місцева влада

Отримайте найкращі послуги з будівництва СЕС - звертайтеся до "ДімТек"!

Звітний концерт зразкової вокальної студії "Шарм"(19.05.2023р.).

Якщо у вашій дитині ховається справжній артист, ви мрієте вийти за рамки домашніх концертів, хочете розвинути талант свого чада і показати його всьому світу – приходьте у зразкову вокальну студію "Шарм"! С

Наскільки розвинена ця сфера в Україні, як мали би бути обладнані такі машини і що важливо під час транспортування хворих, нам розповів засновник компанії Ambulance-Express Віктор Оманчуковський.

Будь-яка автономна каналізація – це сучасна альтернатива примітивним вигрібним ямам – септики і біосептики з одно- і двоетапним принципом очищення, – пояснюють у компанії BUROVIK.

Стрімко здобуває авторитет компанія KIT, яка релокувалася на Чернівеччину з Харківщини, де зарекомендувала себе однією із кращих.
Де і як провести дитячий випускний у Чернівцях?*

Вартість квитка з дитини: 595 грн у будні, 675 грн – у вихідні.

Замовити піцу можна на сайті https://prontopizza.ua/chernivtsi/, в додатку або за номером: +380504770029, +380673770029.
• Теги