RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Суд вкотре повірив мерії, а не чернівчанам


Відмову в позові до секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина отримав чернівчанин Юрій Івашин. Він вимагав визнати незаконними дії чиновника щодо відмови у реєстрації ініціативної групи, яку створили на зборах 24 серпня. Відповідну ухвалу виніс Чернівецький окружний адміністративний суд другого жовтня.

Колегія суддів під головуванням судді Оксани Скакун повірила свідченням заступника начальника юридичного управління міськради Сергія Ситніка та радника міського голови Захара Подкидишева. Ті запевняли суд, що у зборах взяло участь менше, ніж 200 осіб. Їхні аргументи та відеозапис зборів, наданий суду представником влади, адвокатом Анатолієм Поповим, стали основними доказами у справі.

Доказ у справі – аматорське відео

– На зборах 24 серпня було дотримано усі вимоги законодавця, щоби збори були легітимними, – стверджує представник позивача Ілона САРАФІНЧАН. – Збори відбулися за участю 214 мешканців міста Чернівці, про що складено відповідний протокол. Участь 214 громадян засвідчують їхні підписи, які вони поклали у списках реєстрації. Окрім списку та протоколу зборів, законодавець вимагає список членів ініціативної групи. Ці документи надали секретарю міськради. Повний перелік документів, визначений статтею 16 закону про всеукраїнський та місцеві референдуми, передали з метою реєстрації ініціативної групи з проведення місцевого референдуму. У зборах взяли участь 214 осіб, які засвідчили свою присутність підписами. Проте місцева влада вважає, що на зборах присутніх було менше, ніж 200 осіб.

Представник відповідача Анатолій ПОПОВ так і не зміг назвати суду, скільки ж насправді було присутніх у конференц-залі готелю "Черемош", де відбувалися збори.

– Може, було 175 осіб, а може, і 180. Але скажу точно: присутніх було менше, ніж 200. Впевнений, що і 160 громадян не було. Це видно із відеозапису, – аргументував адвокат. – Ми взагалі не очікували, що ініціативна група подаватиме позов, оскільки нам достовірно відомо, що на зборах не було 200 громадян. Хоча вони й надали реєстраційні відомості, нам відомо, у який спосіб це робилося. Реєстраційні відомості роблять до початку зборів. А фактична кількість учасників зборів може відрізнятися. Ми мали відеозапис. Тому, полічивши, скільки осіб може вмістити конференц-зал готелю "Черемош", встановили достовірно, що 200 осіб не було. На підставі цього від імені секретаря і дали роз’яснення, чому не зареєстрували ініціативну групу.

Сторона позивача клопотала, щоби суд вислухав як свідків не лише Сергія Ситніка, Захара Подкидишева та Віталія Сметанюка, який знімав аматорське відео під час зборів, а й і 214 чернівчан, які були готові засвідчити свою участь у зборах зі створення ініціативної групи. Проте суд відмовив у клопотанні. Суд вирішив так тому, що не було технічної та фізичної можливості викликати свідків.

Суд також не взяв до уваги відсутність оригіналу аматорського відеозапису, а також те, що на записі не видно все приміщення, де відбувалися збори, та всіх присутніх у залі.

Судове засідання розпочалося першого жовтня об 11.00. Постанову суду оголосили майже о 01.30 другого жовтня.

Група "Захистимо Чернівці": буде оскарження

Представники ініціативної групи оскаржуватимуть постанову Чернівецького окружного адміністративного суду в апеляційній судовій інстанції.

– Міська рада в особі секретаря Віталія Михайлішина вкотре продемонструвала зверхнє ставлення до чернівчан. Знехтувала їхнім правом на проведення референдуму. Вже вп’яте необгрунтовано відмовляючи у реєстрації ініціативної групи, секретар міської ради демонструє громаді, що будь-які прояви місцевої демократії у Чернівцях будуть блокувати, – коментує представник ініціативної групи Юрій ІВАШИН (на фото). – Але ми не зупинимося. Ми змусимо цю владу зважати на позицію чернівчан. Ми не дамо позбавити чернівчан їхнього основного конституційного права – обирати органи місцевого самоврядування та брати участь в управлінні рідним містом. Ми знаємо, як це зробити, і зробимо це, незважаючи на будь-які перешкоди та погрози. (Ольга ГНІДАН)


Коментар

Чомусь хочеться прийняти душ

Осінь 2011 року – секретар міськради Михайлішин і начальник юридичного управління Шиба вп’яте відмовили в реєстрації ініціативної групи…

Осінь 2015-го – Михайлішин і Шиба вп’ятдесяте не зареєстрували ініціативну групу…

Фантастика? Судячи з того, як події розвиваються сьогодні, – реальність.

Група "Захистимо Чернівці" вперто збирає і збиратиме збори, щоби ініціювати референдум з розпуску міськради. Бо у людей, які там зібралися (хто і як до них не ставився б), принаймні є позиція. Вони вважають, що депутати, які вчинили у міськраді переворот 31 березня 2011 року, не мають права представляти територіальну громаду і мають пройти очищення новими виборами. І лише голоси чернівчан на нових виборах мають визначити, хто з цих людей ще матиме право засідати у сесійній залі.

Що ж думають у мерії, зрозуміти важко. Бо приводи, щоб не зареєструвати ініціативну групу, вигадують дуже дивні і відверто смішні. То копії паспортів подавай, то букву пропустили, то людей налічили менше, ніж було насправді…

На мою думку, мотивів не реєструвати ініціативну групу для проведення референдуму з розпуску міськради може бути два.

Перший – угруповання, яке нині взяло владу в місті, все-таки справді боїться референдуму. Бо має що втрачати, але більшість його представників не має гарантії, що знову опиниться у міськраді.

Другий – той, хто стоїть за лаштунками цього шоу, хоче усім демонструвати, хто справжній "хазяїн на районі", і не знає, що робити з цією ситуацією далі. Тому й дав вказівку блокувати реєстрацію будь-якими способами – навіть абсурдними.

Втім, якщо вже комусь так "пече" блокувати референдум, то на етапах його проведення є ще безліч способів це зробити. Чи на це вже розуму не вистачає? Тому й вчепилися у реєстрацію ініціативної групи як в останній аргумент.

А через весь цей абсурд місто втрачає залишки іміджу самоврядної територіальної одиниці, впевнено перетворюється в оплот "пацанської" демократії.

Втім, країна уже давно там. То навіщо виняток із правил? (О.Мостіпака)
Редактор: Igor
4-10-2011, 09:48
Коментарів 0 Переглядів 3 032

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.