RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Підручників у школах не вистачає

"На батьківських зборах нам повідомили, що у деяких класах не з усіх предметів є підручники, – розповідає мама учениці десятого класу однієї зі шкіл. – І що електронні версії цих підручників можна знайти в Інтернеті. Одразу після цього виступила одна зі вчительок і зауважила, що дітям шкідливо довго сидіти за комп’ютером. Тому найкращий вихід – роздруковувати текст".

Без книг переважно старші класи

І справді, з підручниками – проблема, зокрема це стосується старших класів.

– Учні перших-десятих класів забезпечені книжками на 99 відсотків, 11-х – на 90. Був дзвінок із Міносвіти, обіцяли, що мало не завтра з’являться усі підручники. Не знаю, яким чином це можливо, – коментує методист бібліотечних фондів Інституту післядипломної педагогічної освіти області Альона ТОМІНЕЦЬ. – Але побачимо, як воно буде. Між іншим, учні 11-х класів з російською мовою навчання забезпечені підручниками стовідсотково, румунською мовою – на 80 відсотків.

Найгірша ситуація – із навчальними посібниками з англійської мови для 10 класу (рівень стандарту, автор – Оксана Карп’юк, видавництво "Лібра Терра").

– Їх немає зовсім, – повідомила методист бібліотечних фондів міського управління освіти Людмила ВАТУТІНА. – Нам пообіцяли, що надішлють "аж" 116 підручників на всю область. А що таке сотня книжок? Їх навіть вчителям не вистачить. Також наразі маємо 110 примірників на все місто з предмету "художня культура" для десятих класів. Втім, Міносвіти попереджало, що забезпечення підручниками з художньо-естетичних предметів буде лише на 20 відсотків. І все ж із профільних предметів (математики, української мови, хімії, фізики тощо) книги є. Також вперше за багато років 11 класи отримали більшість підручників (84 відсотки) до початку навчального року. Минулого року, пригадую, посібники почали надходити лише у жовтні.

У школах інформацію про відсутність деяких посібників підтверджують.

– Для десятих класів немає жодного підручника з англійської мови рівня "стандарт", – каже директор школи №2 Оксана ПОКАЛЬСЬКА. – Виходимо з ситуації, як можемо: робимо ксерокопії, роздруковуємо з Інтернету, шукаємо схожі підручники.

– Немає посібників з англійської мови для 11 класу, – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи школи №14 Тетяна ВЕРЕЖАНЮК. – А з художньої культури – лише чотири примірники на клас.

Та й не лише у старших класах не вистачає підручників – така ситуація практично у всіх.

– У класі доньки майже у кожного учня не вистачає якогось підручника, – розповідає батько п’ятикласниці однієї зі шкіл. – Але вчителі кажуть, що пізніше книжки все ж будуть. Єдиний предмет, з якого, за словами вчителів, підручників більше не буде, – німецька мова. Тож у школі порадили придбати книжки за власні кошти.

– Моїй доньці видали всі підручники, крім одного, – розповідає мама другокласниці. – Сказали, що, можливо, надійде пізніше. Але ми вирішили, що краще купити книжку в магазині, бо час іде, а вчитися немає з чого. Заплатили 60 гривень.

"Видавництва роблять бізнес"

Кореспондент "МБ" вирішила перевірити, чи продають у книгарнях підручники, які до шкіл ще не надійшли. Хоча, з етичних міркувань, це не мали б робити: видавництва спочатку повинні виконати замовлення для шкіл, а потім давати посібники у книгарні.

У першій-ліпшій книгарні поцікавилася: "У вас є підручник з англійської мови Оксани Карп’юк для десятого класу?" – "Є, 60 гривень", – відразу відповіла продавець і виклала підручник на прилавок. "Ой, як дорого, – забідкалася я. – І що, купують?" – "Ого, ще й як, – каже продавець. – За два тижні продала сто примірників. За день не менше десяти підручників продаю. Звісно, ціни трохи високі. Та вони ще й зростають. Наприклад, минулого тижня підручник з англійської мови для 11-х класів коштував 52 гривні, тепер – уже 60".

– Знаю про цю ситуацію, але що тут вдієш? – коментує Людмила Ватутіна. – Видавництва собі роблять бізнес. А для шкіл у них, бачите, немає грошей друкувати підручники. Ну, звісно, адже держава платить по 20 гривень, а тут утричі дорожче. Взагалі, видавництво підручників у нас нині жахливе. Апробації підручників немає, як колись. Тепер одразу друкують увесь тираж, а також безліч альтернативних посібників. Не витримують наступність у методології. Тобто з одного предмета для кожного класу – по п’ять підручників різних авторів. Наступного року вони зникають, з’являються інші автори, уже із зовсім іншою методологією викладання. Вчителеві важко зорієнтуватися. Одне слово, нині на підручниках просто роблять гроші. (Галина МАРКІВ)
Редактор: Igor
15-09-2011, 16:44
Коментарів 0 Переглядів 3 761

Теги -
Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.