RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Іржа з чернівецьких труб понад півстолітньої давності, хлор, надлишок солей та багато іншого потрапляють у водопровідну воду. Очищувати її домашнім фільтром вигідніше, ніж купувати питну воду, стверджують фахівці.

– У невеликих мобільних фільтрах собівартість очищеної води становить до 30 копійок – тобто це вигідніше, ніж купувати привізну воду, – розповів фахівець з установки фільтрів Сергій КОВЦУН. – У стаціонарних системах вартість менша – 10-12 копійок за літр, а якість такої води в рази краща, ніж бутильованої. Плюс завжди можна мати вдома свіжу питну воду, а не зберігати її в каністрах, які не призначені для багаторазового використання і часто перетворюються на розплідник бактерій. Також із фільтром не доведеться приносити воду додому.
Міська водогінна вода, на думку фахівця, потребує доочищування. Адже металеві труби за терміну служби 10-15 років у Чернівцях використовують ще з 1960-1970-х років. Після фільтрування хлор у воді не залишається, і вона стає м’якшою.

На ринку представлено багато різних конструкцій, починаючи від насадок на кран, закінчуючи комплексними системами водопостачання всієї квартири.

– Фільтри-глечики розраховані на доочищування водопровідної води, вони позбавляють її хлору, надлишку солей, деяких органічних домішок, – каже С. Ковцун. – Їх, а також настільні фільтри зручно використовувати, коли орендуєш квартиру. Їх легко перевезти в інше приміщення. Стаціонарні фільтри зворотного осмосу найдосконаліші і здатні очищувати будь-яку воду, зокрема й криничну. Адже нітратів і нітритів у криничній воді часто більше за норму.

Серед фільтрів фахівець радить обирати вітчизняні моделі, вони адаптованіші до якості нашої водопровідної води.

Перш ніж купувати фільтр, слід не тільки визначитися з типом його конструкції, але і з технологією очищування. Один із найпоширеніших способів фільтрації – сорбція, тобто поглинання. Як матеріал переважно використовують вугілля. Подібний метод здатний очистити воду від хлору і органічних речовин. Під час мембранного фільтрування (зворотний осмос) вода очищується на молекулярному рівні. Мембрана – настільки дрібнопористий матеріал, що пропускає лише молекули води.

Деякі моделі фільтрів обладнані додатковими мінералізаторами, структураторами та іншими "бонусами" для того, щоби зробити отриману воду кориснішою. Однак не всі такі покращувачі, за словами С. Ковцуна, мають доведену ефективність.
Надія МАКУШИНСЬКА

Фільтр
глечикового типу.Принцип роботи такого фільтра полягає в тому, що вода, перетікаючи з однієї ємності в іншу, проходить через сорбент.

Переваги – простота у використанні й низька ціна. Вони займають мало місця, їх можна брати із собою на дачу або використовувати в офісі.
Недоліки – ступінь очищування води у них здебільшого нижчий, ніж, наприклад, у водопровідних фільтрах. Мають об’єм від одного до чотирьох літрів, тобто не в змозі очистити багато води.

Насадка-очищувач.
Принцип роботи: вода протікає через фільтр, який прикріплюють безпосередньо на водопровідний кран.

Переваги – невисока вартість, малі габарити. Можна брати пристрій із собою в подорож – до нього є різні перехідники для будь-якого типу кранів (гладкий, з різьбленням).
Недолік – низька продуктивність через невеликий обсяг сорбенту.

Настільний фільтр. Прикріплюють до крану шлангом.

Перевага – такий фільтр має більшу продуктивність, ніж проста насадка.
Недолік – він займає окреме місце біля раковини, хоча деякі моделі можна прикріпити на стіну.

Стаціонарний фільтр.
Має окремий кран для чистої води, вбудовують безпосередньо в трубу водопроводу. Очисний пристрій розташовують під мийкою, над раковиною знаходиться окремий кран для відфільтрованої води.

Перевага – найкраще звільняє воду від домішок і бактерій.
Недолік – висока ціна. Але оскільки ресурс (до 15000 літрів) і продуктивність фільтру (1,5-5 літрів води за хвилину) високі, то вартість все-таки окуповується.

Поради фахівця

Оксана ЖУК,
заввідділу комунальної гігієни міськСЕС:

По-перше, все водоочисне обладнання повинно мати гігієнічний висновок МОЗ України. Номер цього висновку має бути вказаний у паспорті до фільтра чи відповідні документи повинен мати реалізатор.

На забувайте вчасно змінювати картридж. Якщо використовувати фільтр із забрудненим картриджем, замість очищування води відбуватиметься її ще більше забруднення.

Більшість фільтрів передбачає лише очищування води від хімічних домішок, а не її знезараження. Тому після дощів, коли у водопровідну воду можуть потрапити шкідливі бактерії, її краще не лише фільтрувати, а й кип’ятити.

Надлишку хлору у воді можна позбутися і без домашнього фільтру – для цього достатньо відстояти воду хоча б годину. Хлор просто вивітриться.

Щоби переконатися у якості фільтрації, можна замовити у санстанції аналіз водопровідної води до і після фільтрації.
25-08-2011, 13:52
Коментарів 0 Переглядів 3 427

Теги - фільр, вода

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.