Дари природи допоможуть боротися із застудами
Весна – це час, коли наш імунітет випробовують на міцність чимало вірусів та застуд. Щоб протистояти їм, потрібно зміцнити організм і не обов’язково аптечними вітамінами. Народна медицина пропонує рецепти, щоб не хворіти й дорослим, і дітям.
Наш консультант
Тетяна ІЛАЩУК, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ – Незважаючи на величезну кількість синтетичних препаратів для підвищення імунітету, не втрачають своє актуальності й народні засоби на рослинній основі, до складу яких входять коріння, плоди, насіння рослин або трави, – говорить
Тетяна ІЛАЩУК, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ. – Одна з основних їхніх переваг – це вартість, вони значно дешевші. Фітопрепарати містять ефірні олії, алкалоїди, активні речовини, глікозиди та інші речовини, які допомагають не тільки зцілитись від багатьох недуг, але й пом’якшують шкідливий вплив на організм інших аптечних ліків.
Природні вітаміниЧасникМістить вітаміни групи В, аскорбінову кислоту, бета-каротин, ніацин; мікро- і макроелементи: цинк, залізо, кобальт, йод, марганець, мідь, фосфор, селен, калій, натрій, кальцій, магній, органічні кислоти, моно- і дисахариди, ефірні олії.
За вмістом заліза часник не поступається зеленим яблукам. Своєрідність запаху і гострота смаку зумовлені сполуками сірки та ефірної олії. Аліцин, потрапляючи в організм, нейтралізує вільні радикали і виводить холестерин, завдяки чому значно знижується ризик виникнення ракових пухлин.
ХрінНам відомий більше як приправа, що підвищує апетит, покращує травлення. Хрін містить ефірну олію, що має різкий специфічний запах і смак. Свіжий сік кореня містить речовину, що має антимікробну активність, аскорбінову кислоту, тіамін, рибофлавін, каротин, жирну олію, крохмаль, вуглеводи. У листі міститься аскорбінова кислота, каротин, алкалоїди, у насінні – жирна олія та алкалоїди. У корінні хріну багато калію, кальцію, магнію, заліза, міді, фосфору, сірки тощо.
ЕхінацеяРослина містить дуже багато вітамінів: А, С, Е, калій, магній, марганець і натрій. Вони мають незамінну дію на організм: кальцій для здоров’я зубів і кісток, залізо – для покращення складу крові і формування червоних кров’яних тілець, кремній допомагає відновлювати здорові тканини після операцій, селен – для опірності організму різним захворюванням. Всі ці речовини забезпечують чудовий вплив ехінацеї на імунну систему, регулювання обміну речовин і мають високу противірусну, протизапальну, протигрибкову і сечогінну дії.
Родіола ("золотий корінь", "карпатський женьшень")Має багатий хімічний склад. Родіолу можна називати ліками не тільки для хворих, але й для абсолютно здорових людей. Адже недарма сибірські мисливці, споряджені в далекі походи, обов’язково брали з собою спеціальну заварку, чай з якої багаторазово збільшував витривалість і дарував сили.
Препарати родіоли мають чудовий ефект при зниженні працездатності і підвищеній втомлюваності. Препарати родіоли рожевої варто вживати людям, які страждають розладами нервової системи, перенесли важкі хвороби, у тому числі й інфекційні.
Женьшень Препарати з кореня женьшеню позитивно впливають на склад крові, збільшують газообмін, стимулюють тканинне "дихання" (особливо головного мозку), пришвидшують вуглеводний і жировий обмін, підвищують гормональний рівень, зміцнюють серце, сприяють якнайшвидшому загоєнню ран і виразок. Настоянка женьшеню збільшує виділення жовчі, підвищує адаптацію зору у темряві. Женьшень підвищує імунітет. Східна медицина радить приймати женьшень в поєднанні з фізичною працею на свіжому повітрі.
Лимонник китайськийСтимулює діяльність центральної нервової системи. При регулярному використанні настільки зміцнює організм, що він перемагає найважчі захворювання. У ягодах лимоннику є йод, а також багато селену і калію.
Варто вживати лимонник при занепаді сил, що викликані інфекційними та іншими захворюваннями, при трофічних виразках, при зниженому тонусі серцево-судинної системи, гіпотонії, зниженій працездатності, млявій роботі органів травлення, слабкості м’язів.
Леся ТОКАРЮК
14-04-2016, 09:25
0
4 431