Щоб не підхопити вірус, частіше мийте руки

Публікації / Публікації
2 611
0
Щоб не підхопити вірус, частіше мийте руки

ЗАСТУДА (ГРВІ) - це гостре інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів.

Воно може викликатися різноманітними вірусами (парагрипу, грипу, аденовіруси, риновіруси, реовіруси тощо). Всі вони дуже контагіозні (заразні), передаються повітряно-крапельним (чхання, кашель) і контактним механізмами (через загальні предмети побуту, рукостискання, поручні в громадському транспорті).
Симптоми застуди
Після того, як збудник потрапив в організм, необхідний час, щоб він подолав захисні бар’єри організму і почав розмножуватися в достатній кількості, виявляючи свій вплив на організм. Цей час називається інкубаційним періодом. Для ГРВІ тривалість інкубаційного періоду становить від декількох годин до 3-х діб, в середньому 2 доби і залежить від агресивності вірусу, кількості вірусних часток і стану захисних сил дихальної системи.
Далі починає поступово розвиватися клінічна картина ГРВІ. Її можна розділити на 2 синдроми — катаральний та інтоксикаційний.
Катаральний синдром є результатом враження слизових оболонок і проявляється закладенністю носа, сухістю, першінням та болем у горлі з можливою зміною голосу, сухим кашлем, чханням, почервонінням кон’юнктиви ока, сльозотечею, іноді — світлобоязню.
Інтоксикаційний синдром, як правило, з’являється пізніше катарального і зникає раніше за нього, але тим не менш, є більш важким. Розмноження вірусів усередині клітин супроводжується утворенням небезпечних для людини токсинів. Руйнування заражених клітин веде до потрапляння цих речовин у кров, які й викликають картину інтоксикаційного синдрому. Він проявляється: підвищенням температури, ознобом, болем у суглобах і м’язах, в більш важких випадках — нудотою, блювотою і втратою свідомості.
Профілактика ГРВІ.
Для того, щоб не захворіти на застуду потрібно виконувати прості загальновідомі правила:
- Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми. Особливо це актуально з листопада по лютий місяць, так як саме в цей час реєструється сезонне зростання захворюваності ГРВІ.
- Користуватися одноразовими масками – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс, її потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться.
- Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати чинником поширення інфекції
- Прикривати рот і ніс під час кашлю та чханні – аби запобігти поширенню інфікованих краплин слизу, які є чинником зараження. Якщо ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.
- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини. Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму.
- Мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
Лікування
Важливо пам’ятати: несвоєчасне або неправильне лікування ГРВІ може призводити до розвитку ускладнень, які можуть проявлятися у вигляді синуситів, отитів, бронхітів, пневмоній і навіть менінгітів. Тому, при появі перших клінічних симптомів застуди не потрібно займатись самолікуванням, а необхідно терміново звернутись до лікаря!

Асистент кафедри інфекційних
хвороб та епідеміології БДМУ
Соколенко Максим Олександрович.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Випустити кажана та відвідати виставку з Берліна: куди піти у Чернівцях – дайджест
На годину вперед чи назад? Україна вночі переходить на літній час
На Буковині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни
Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях
Українські аграрії вже засіяли понад півмільйона гектарів зернових: регіони-лідери
У новій угоді про надра зʼявились речі, які сторони раніше відкидували – Зеленський
За добу росіяни втратили понад 1700 солдатів і 3 системи ППО, - Генштаб

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
210 365
На Буковині підприємець розвинув меблевий бізнес завдяки гранту
8 495
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 056
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 402
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
4 931
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 772
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 457
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
4 037
Квитки на історичний матч "Буковина" - "Вікторія" вже у продажу: де придбати і яка вартість
3 498
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 169

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм