Людям, які мають щасливі стосунки, застуда та грип не страшні
Для чого людині потрібне кохання? Виявляється, це почуття чи не найголовніше у повсякденному житті, яке покращує стан здоров’я і навіть продовжує життя.
– Кожна людина розуміє кохання по-своєму, адже воно багатогранне, – говорить
Ольга ЮРЦЕНЮК, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології імені С. М. Савенка. – Кохання – це життя, а значить потрібне, якщо хочеться жити. Перестаючи любити, людина просто йде з життя. Життєві проблеми і труднощі виникають саме через якість кохання. Звичайно, любов може бути до суспільства, батьків, країни, до самого себе. Кожна з цих груп відповідає за якість життя. Починати потрібно з любові до себе, яка має бути сформована насамперед. Не розібравшись у собі, без нормальної і здорової самооцінки людина не зможе нікого полюбити. І її теж ніхто не полюбить так, як того хотілося б. Необхідно мати здорове сприйняття себе і навколишнього світу.
Крім почуття, що окрилює, кохання ще й приносить багато користі для здоров’я.
-
Кохання зміцнює психічне здоров’яЗгідно з дослідженням, люди, які перебувають у романтичних стосунках, порівняно з самотніми, відчувають набагато менше проблем із психічним і фізичним здоров’ям. У самотніх людей зафіксовано порівняно більш високі рівні депресії, занепокоєння, зміни настрою, проблем адаптації, суїцидальної поведінки та інших форм психологічного стресу.
Дослідження також показало, що чоловіки і жінки відчувають рівну вигоду у стосунках з точки зору психічного здоров’я. Однак, як визнали вчені, психічне здоров’я є і наслідком, і причиною створення любовних взаємин, бо люди з психічними проблемами менш схильні ставити взаємини на перший план.
-
Кохання усуває більІснує поширена думка, що кохання – це біль. Причому душевний біль іноді навіть переходить у фізіологічний. Тим не менш, дослідження показали, що кохання також може допомогти усунути больові відчуття.
- Кохання зменшує стресЛегко припустити, що в спокійних розмірених романтичних стосунках, без драм і скандалів, не може бути стресу. Самотні люди більш схильні до психологічного напруження, ніж ті, хто одружений або перебуває в постійних стосунках, оскільки сімейний стан може впливати на вироблення кортизолу – гормону стресу.
-
Кохання продовжує життяТривалі дослідження показали, що у незаміжніх і неодружених людей спостерігається більш висока ймовірність ранньої смерті, ніж у людей, які перебувають у шлюбі. Виявилося, що безперервний шлюб (на відміну від постійної самотності або проміжків між шлюбами і розлученнями) призводить до збільшення тривалості життя у чоловіків з низьким рівнем доходу.
-
Кохання викликає щастяДослідження показали, що при погляді на обличчя людини, яку ми дійсно шалено, глибоко і пристрасно кохаємо, активізуються певні ділянки мозку.
Наочно це підтвердили МРТ-зображення: рання стадія інтенсивних романтичних стосунків може активізувати багаті допаміном ділянки мозку. Ці ділянки пов’язані з бажанням, пристрастю та ейфоричним станом. Фактично одна з цих ділянок, передня частина поясної звивини, відповідає за одержимі думки, пізнання та емоції – ознаки кохання.
Цікаві факти- Тим, у кого стабільні, щасливі стосунки, такі неприємності, як застуда і грип не страшні.
- Світлі, приємні почуття роблять наше життя щасливішим і сприяють його продовженню.
- Почуття любові дарує і чоловікам, і жінкам прилив сил і енергії.
- Зрада своєму постійному партнерові призводить до важкої мігрені.
Леся ТОКАРЮК
25-02-2016, 10:57
0
4 451