Причиною дискомфорту може бути варикоз або запалення нерва
Після довгої ходьби біль і втомлюваність – нормальне явище. Але інколи біль в ногах може вказувати на серйозніші проблеми. І із цим потрібно розібратися.
Які причини болю в ногах можуть бути і що із цим робити, нам пояснила
Марина ГАЄВСЬКА, доцент кафедри дерматовенерології БДМУ.
Причина: варикозЧерез порушення відтоку венозної крові тиск у судинах підвищується, і виникає венозний застій. Він і викликає відчуття важкості в ногах, тягнучий біль, який підсилюється до кінця дня.
Що робити? Відвідати флеболога, зробити УЗД вен. Залежно від стану судин лікар призначить лікування. Для зменшення болю можна носити компресійний трикотаж. Вранці протягом п’яти хвилин робити кругові рухи стопою. Після робочого дня обливати ноги холодною водою. Все це покращує кровообіг.
Причина: тромбофлебітВенозний застій може призвести до утворення тромбу в просвіті вени. Тромбофлебіт супроводжується гострим болем і відчуттям печіння в литкових м’язах. З’являється почервоніння і набряк. Вени збільшуються і настільки болючі, що до них не можна доторкнутися. Може підвищуватися температура тіла до 38 градусів.
Що робити? Негайно йти на прийом до судинного хірурга, зробити ангіосканування і аналізи крові. Ці процедури допоможуть з’ясувати, наскільки вени закупорені.
Причина: запалення сідничного нерваНайчастіша причина такого болю – грижа міжхребцевого диску і остеохондроз. У результаті защемлюються нервові корінці. Біль розповсюджується по сідничному нерву: від нижньої частини спини в сідницю і далі вниз по задній поверхні ноги аж до п’ятки. Біль супроводжується то печінням, то відчуттям холоду, то онімінням.
Що робити? Проконсультуватися у невролога, за необхідності зробити МРТ.
Причина: остеопорозОстеопороз – це стоншення кісткової тканини, яке виникає через дефіцит кальцію. У ногах виникають судоми, сильний біль у литці. У групі ризику – жінки після 40 років, особливо худенькі і світловолосі, а також курці і кавомани.
Що робити? Зробити денситометрію – дослідження щільності кісткової тканини. На основі результатів лікар призначить препарати кальцію.
Причина: цукровий діабетЗа цього захворювання біль і важкість у ногах часто супроводжується судомами вночі. Ноги набрякають, здається , що по них бігають мурашки, виникає відчуття оніміння і поколювання. Шкіра стає сухою і лущиться.
Що робити? Необхідно здати аналізи крові на цукор і проконсультуватися у лікаря-ендокринолога.
Причина: плоскостопістьВона може бути не тільки вродженою, але й набутою. За плоскостопості м’язи і зв’язки стопи ослаблені, тому стопа втрачає свою амортизаційну функцію, через що страждають ноги. Вони стають "свинцеві", швидко втомлюються під час ходьби, постійно болять.
Що робити? Звернутися до ортопеда, за необхідності носити ортопедичне взуття.
Причина: артрит. У стопі більше десятка суглобів, які через інфекцію починають руйнуватися, виникає запалення. Ноги при артриті болять цілий день, біль то зменшується, то збільшується. Сам суглоб збільшується, шкіра навколо нього червоніє, стає вогняною. Жінки хворіють утричі частіше.
Що робити? Необхідно звернутися до лікаря. Зробити рентген уражених суглобів.
Народна медицина радить
Рецепт 1. 1 ст. л. меду перемішати з 2 ст. л. оливкової олії. Марлю з теплою сумішшю накладати на уражені суглоби на годину. Процедуру виконувати двічі на день. Рекомендується при всіх ревматичних захворюваннях.
Рецепт 2. 2 ст. л. квітів шипшини заливаємо 350 мл окропу, залишаємо на 30 хв, проціджуємо, змішуємо з 2 ст. л. меду. Марлю з сумішшю прикладаємо до хворих суглобів на 30-40 хв. Процедуру здійснюємо двічі на день протягом 14-21 днів. Рекомендовано при всіх видах артриту.Леся ТОКАРЮК
24-01-2016, 10:44
0
19 254