RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Чому болять ноги?

Чому болять ноги?

Причиною дискомфорту може бути варикоз або запалення нерва

Після довгої ходьби біль і втомлюваність – нормальне явище. Але інколи біль в ногах може вказувати на серйозніші проблеми. І із цим потрібно розібратися.

Які причини болю в ногах можуть бути і що із цим робити, нам пояснила Марина ГАЄВСЬКА, доцент кафедри дерматовенерології БДМУ.

Причина: варикоз
Через порушення відтоку венозної крові тиск у судинах підвищується, і виникає венозний застій. Він і викликає відчуття важкості в ногах, тягнучий біль, який підсилюється до кінця дня.

Що робити? Відвідати флеболога, зробити УЗД вен. Залежно від стану судин лікар призначить лікування. Для зменшення болю можна носити компресійний трикотаж. Вранці протягом п’яти хвилин робити кругові рухи стопою. Після робочого дня обливати ноги холодною водою. Все це покращує кровообіг.

Причина: тромбофлебіт
Венозний застій може призвести до утворення тромбу в просвіті вени. Тромбофлебіт супроводжується гострим болем і відчуттям печіння в литкових м’язах. З’являється почервоніння і набряк. Вени збільшуються і настільки болючі, що до них не можна доторкнутися. Може підвищуватися температура тіла до 38 градусів.

Що робити? Негайно йти на прийом до судинного хірурга, зробити ангіосканування і аналізи крові. Ці процедури допоможуть з’ясувати, наскільки вени закупорені.

Причина: запалення сідничного нерва
Найчастіша причина такого болю – грижа міжхребцевого диску і остеохондроз. У результаті защемлюються нервові корінці. Біль розповсюджується по сідничному нерву: від нижньої частини спини в сідницю і далі вниз по задній поверхні ноги аж до п’ятки. Біль супроводжується то печінням, то відчуттям холоду, то онімінням.

Що робити? Проконсультуватися у невролога, за необхідності зробити МРТ.

Причина: остеопороз
Остеопороз – це стоншення кісткової тканини, яке виникає через дефіцит кальцію. У ногах виникають судоми, сильний біль у литці. У групі ризику – жінки після 40 років, особливо худенькі і світловолосі, а також курці і кавомани.

Що робити? Зробити денситометрію – дослідження щільності кісткової тканини. На основі результатів лікар призначить препарати кальцію.

Причина: цукровий діабет
За цього захворювання біль і важкість у ногах часто супроводжується судомами вночі. Ноги набрякають, здається , що по них бігають мурашки, виникає відчуття оніміння і поколювання. Шкіра стає сухою і лущиться.

Що робити? Необхідно здати аналізи крові на цукор і проконсультуватися у лікаря-ендокринолога.

Причина: плоскостопість
Вона може бути не тільки вродженою, але й набутою. За плоскостопості м’язи і зв’язки стопи ослаблені, тому стопа втрачає свою амортизаційну функцію, через що страждають ноги. Вони стають "свинцеві", швидко втомлюються під час ходьби, постійно болять.

Що робити? Звернутися до ортопеда, за необхідності носити ортопедичне взуття.

Причина: артрит.
У стопі більше десятка суглобів, які через інфекцію починають руйнуватися, виникає запалення. Ноги при артриті болять цілий день, біль то зменшується, то збільшується. Сам суглоб збільшується, шкіра навколо нього червоніє, стає вогняною. Жінки хворіють утричі частіше.

Що робити? Необхідно звернутися до лікаря. Зробити рентген уражених суглобів.

Народна медицина радить
Рецепт 1. 1 ст. л. меду перемішати з 2 ст. л. оливкової олії. Марлю з теплою сумішшю накладати на уражені суглоби на годину. Процедуру виконувати двічі на день. Рекомендується при всіх ревматичних захворюваннях.
Рецепт 2. 2 ст. л. квітів шипшини заливаємо 350 мл окропу, залишаємо на 30 хв, проціджуємо, змішуємо з 2 ст. л. меду. Марлю з сумішшю прикладаємо до хворих суглобів на 30-40 хв. Процедуру здійснюємо двічі на день протягом 14-21 днів. Рекомендовано при всіх видах артриту.


Леся ТОКАРЮК
Редактор: Леся Токарюк
24-01-2016, 10:44
Коментарів 0 Переглядів 19 254


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.