RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Купання зміцнює організм

Однак не варто ризикувати, якщо у вас хворе серце і високий тиск

Із самого дитинства ми чуємо про те, що потрібно зміцнювати імунітет. Бабусі та мами намагаються нагодувати дітлахів вітамінами. А в дорослому віці ми шукаємо кожен свій спосіб, щоб не хворіти.

Чернівчанка Людмила Бортник постійно загартовується. Жінка майже щодня обливається холодною водою, а помити ноги холодною водою – для неї звичка, без якої Людмила вже не уявляє свого життя.

"Торкнулася до святого, до самого Бога"
– Пригадую, якось влітку я була в горах і купалася у витоках річки Прут, – розповідає жінка. – Вода була крижана. Коли заходили у воду, пальці аж судомило. І тоді я пірнула у ту крижану воду із думками: "Бувайте, всі мої болячки!" Відчуття були неймовірні! Я не захворіла і, навпаки, зміцнила свій імунітет.

Крім того, Людмила Бортник майже щороку купається в ополонці на Водохреще з 2012 року. Хоча до купання підійшла дуже обережно: спочатку вивчала, як це правильно робити, загартовувалася: після лазні виходила на сніг.

– Вперше спробувала купатися на Водохреще 2012 року – тоді була справжня зима, тріскучі морози, – пригадує Людмила Бортник. – Відчуття від купання передати словами неможливо. Спочатку дуже важко налаштуватися: заходиш у крижану воду. А потрібно ж було тричі пірнути, ще й із головою. Перші два рази ти себе буквально переборюєш, а третій – вже легше.

Коли виходила з ополонки, мене переповнювали дивні відчуття – аж до втрати свідомості, я не відчувала землі під ногами. Здавалося, торкнулася до святого, до самого Бога. У той момент моя подруга мене підтримала – на березі вона вже чекала на мене з рушником.

Дуже швидко цей стан минув, і все тіло наповнилося теплом і якоюсь неймовірною радістю!

Минулого року жінка теж купалася на Водохреще, але погода вже була не морозна, схожа більше на весняну.

– 2014 року скупатися в ополонці на Водохреще вже було значно легше, – каже жінка. – Тоді вже і мій син скупався. І ми не захворіли!

Людмила Бортник усім радить загартовуватися (і не лише купатися в ополонці на Водохреще), адже це зміцнює організм, заспокоює нервову систему.

– А скупатися на Водохреще спробуйте обов’язково! – говорить Людмила. – Це такі відчуття, які бажаю пережити кожній людині!

"Не забудьте порадитися з лікарем"
Військовий хірург із Чернівців Андрій Безручко теж купається на Водохреще.
– Купатися в ополонці я почав, напевно, років п’ять тому, – говорить Андрій Безручко. – Насамперед у мене були релігійні переконання. Адже я помітив, що свячена вода не псується протягом багатьох років, на відміну від звичайної. Свячена вода допомагає заспокоїти немовля, яке плаче. Тому у цьому є щось духовне.

І так, одного дня я наважився пірнути у крижану ополонку, і мені це дуже сподобалося! Самопочуття чудове! Головне, щоб людина налаштувалася духовно очиститися від гріхів та оздоровитися.

Для організму таке пірнання – це великий стрес. Однак гострий короткочасний стрес корисний, це підвищує наш імунітет.

Коли пірнаєш, таке враження, що впав у окріп. Ніби тисячі маленьких голочок встромляються у тіло – дихання перехоплює.

Однак не радив би випробовувати на міцність свій організм, якщо у вас пієлонефрит або туберкульоз та інші хронічні захворювання (навіть якщо уже вилікувалися). Такі експерименти ризиковані. Таким людям варто загартовуватися поступово, починаючи з літа, наприклад, обливаючись водою, плавно знижуючи її температуру на один-два градуси. І не забудьте порадитися зі своїм лікарем!

"Купаюся у річці щодня і влітку, і взимку"
Поспілкувалися ми і з справжнім "моржем" Віктором Кучиним, який купається у річці щодня, не зважаючи на пору року чи погоду.

– Купаюся у річці, як правило, щодня з 1998 року, незважаючи на погоду та пору року. Мій день розпочинається ще вдосвіта з пробіжки до річки. Приємно перемагати себе, завдяки цьому почуваюся дуже добре, – розповідає буковинець Віктор Кучин. – Нині хворію значно рідше, ніж раніше. Крім того, мені дошкуляв радикуліт. Пригадую, одного разу так мене "схопив", що місяць пролежав, жодні препарати не допомагали. А відколи купаюся, почуваюся значно краще.

На переконання "моржа", загартовування – дуже корисне, головне – не "переборщити".

– Ніколи не сиджу у воді довго, адже переохолодження небезпечне для організму, – каже Віктор Кучин. – Початківцям раджу розпочинати загартовування ще влітку.

Порада лікаря

"Після пірнання випийте гарячого чаю"

Наталія КАСПРУК, доцент кафедри клінічної імунології та алергології Буковинського державного медичного університету:


– Перед купанням в ополонці необхідно розігріти тіло, зробивши розминку, пробіжку. Найкраще занурюватися по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Стрибки у воду і занурення з головою не рекомендую, оскільки це збільшує втрату температури і може призвести до шоку від холоду.
Не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму. Для зміцнення імунітету і запобігання можливості переохолодження необхідно випити гарячий чай, найкраще з ягід, фруктів (із заздалегідь підготовленого термоса).

До речі

Категорично не можна пірнати в крижану воду при:

- захворюваннях серця і судин;
- гіпертонії в період загострення;
- порушеннях мозкового кровообігу;
- епілепсії;
- схильності до судом;
- запаленнях нирок і бронхо-легеневої системи;
- проблемах із щитовидною;
- інфекційних хворобах.

(Більше про те, як правильно купатися на Водохреще, і як зміцнити імунітет, читайте у газеті "Доброго здоров’я!", №1, січень, 2016 рік)

Леся ТОКАРЮК
Редактор: Леся Токарюк
22-01-2016, 20:53
Коментарів 0 Переглядів 3 792



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.