Тушковані овочі та запечене м’ясо – найкращий варіант для застілля
Плануючи новорічні застілля, ми одразу розуміємо, що переїдання нам не уникнути і потім доведеться відновлювати свій організм та посилено худнути. Хоча є й кращі варіанти...
– Святкові застілля можуть вплинути не лише на наше самопочуття, а й викликати загострення хронічних недуг, – застерігає
Мирослава БЕРЕЗОВА, асистент кафедри внутрішньої медицини БДМУ. – Тому не варто обмежувати себе у їжі до очікуваного свята, передбачаючи переїдання. Найкращий варіант – не порушувати звичний режим харчування. Не забудьте також про легкі овочеві та фруктові салати.
Уже під час застілля не варто одразу набирати величезні порції кожної страви. Найкраще скуштувати не більше трьох страв за годину: по 1-2 ст. л.. І не більше! Важливо робити перерви. Приділіть час спілкуванню, а не переїданню!
Складаємо меню– Найкраще надати перевагу стравам простим та з низькою калорійністю, – радить лікар. – Доречними будуть вітамінні салати, тушковані чи запечені в клярі овочі, фруктові салати, страви з нежирного м’яса і птиці, морепродукти, легкі закуски.
"Олів’є" чи "Шуба"Ці салати досить калорійні. Але якщо відмовитися від них не можете, хоча б замініть деякі інгредієнти на більш дієтичні. Наприклад, замість майонезу можна використати нежирну сметану, натуральний йогурт або оливкову олію, замість ковбаси – варене м’ясо індички чи курятину. Ці продукти менш калорійні та легше засвоюються, до того ж дуже смачні.
КопченостіТакож варто відмовитися від різних копченостей, грибів, чіпсів, газованої солодкої води. Важко засвоюються всілякі соління та мариновані овочі, смажені страви чи приготовані у фритюрі.
Корисна квашена капустаЗамість солених огірків чи помідорів на стіл можна покласти не менш смачну квашену капусту, користь якої важко переоцінити. Квашена капуста містить фітонциди, вітаміни, ензими, мікро- і макроелементи, а також клітковину, що сприяє травленню. Холін, що міститься у квашеній капусті, позитивно впливає на всі види обміну в організмі.
Крім того, 100 г квашеної капусти – лише 27 калорій.
Безалкогольні напоїНайкраще пити всюди і завжди звичайну столову воду. Проте у час застіль на вашому святковому столі доречними будуть також і лужні мінеральні води, наприклад, "Боржомі", "Лужанська", "Поляна квасова", "Білинська Киселки", "Єсентуки", "Свалява". Гідрокарбонатний склад таких вод сприяє зниженню кислотності шлункового соку, нормалізує травлення, допомагає зменшити печію. Крім того, лужні води пришвидшують виведення шлаків і токсинів з організму.
АлкогольНешкідливого алкоголю не буває. Є певні правила споживання алкоголю. Перше – не пийте на голодний шлунок. Нехай це буде легка канапка, але це допоможе уникнути швидкого сп’яніння та подразнювального впливу на слизову шлунка. Друге – не змішуйте різні алкогольних напоїв впродовж вечора.
Найбезпечніші напої, виготовлені з винограду. Натуральне вино, окрім порівняно невисокого вмісту алкоголю, містить ще й корисні антиоксиданти. Сухі червоні вина містять більше флавоноїдів, тому і будуть найкращим вибором на новорічні свята.
Цифри50 мл горілки на дві години,
1-2 келиха шампанського на вечір – оптимальна доза.
Леся ТОКАРЮК
31-12-2015, 09:58
0
2 786