Практично завжди при моєму знайомстві з новими людьми виникав інтерес до роду діяльності або місця роботи один одного. Коли я говорила, що вчуся на психотерапевта, реакція була різною: хтось виявляв великий інтерес, хтось жартома говорив про страх, що я "бачу всіх наскрізь і зараз буду колупатися в їх мізках", хтось просив допомоги розв’язати життєвий конфлікт ... Щодо переліченого вище в мене бували різні переживання - від п'янкої гордості до паніки і нерозуміння чого від мене хочуть нові знайомі.
І мені захотілося трохи відкрити завісу над тим у чому полягає робота психотерапевта.
Враховуючи те, що в нашій країні психотерапії ще належить зайняти в соціумі міцнішу позицію і утвердитися в подальшому як науці, яка широко застосовується на практиці, і котра отримала визнання, зазначу, що на даний момент в більшості випадків звертаються до психотерапевта за допомогою коли "так жити більше нестерпно ". Потреба в психологах виникає при бажанні людини зробити своє життя або ситуацію, життєву ситуацію більш психологічно прийнятною для нього. Психотерапевт є таким собі провідником від кризової ситуації клієнта до її вирішення. Основна робота психотерапевта полягає в допомозі клієнту знайти його власні ресурси, за рахунок яких можливо навчитися долати життєві труднощі, з якими складно справлятися на даний момент, або які виникають постійно ... Для того щоб цілком об'єктивно бачити проблему психотерапевт довго відвідує терапію сам, опрацьовуючи свої складності у відносинах з навколишнім світом. Тому психолог може виступити в житті клієнта емоційно стабільною (і конфіденційної, що дуже важливо) фігурою, за допомогою якої можна "вирівняти" і стабілізувати своє психологічне самопочуття.
На завершення хотілося вкласти анекдот про психологів, пошукала в інтернеті - смішного багато, та й життєвого багато ... Просто хочеться сказати одне - психологи звичайні люди і їм не чуже все людське.