Михайло Папієв увійде в історію як найбездарніший новітній казкар Буковини. Про це заявляє Народна рада Буковини.
"Аналіз нової авторської страшної казки М.Папієва "Про вандалів"
У п'ятницю діяч Михайло Папієв, відомий в області своїми відірваними від реальності заявами, оприлюднив через мережу Інтернет нову відеоказку. Вона створена в цілковитій відповідності до попередніх його казок і будується на основних принципах безпринципності, які притаманні цьому авторові.
Автор будує свою розповідь на вигаданих фактах про "вандалізм", стверджуючи, що "радикально налаштованими учасниками протестної акції нещадно громилася пам’ятка архітектури – колишній Палац юстиції". Тут М.Папієв використовує такий літературний прийом, як перебільшення. Адже всі очевидці подій включно з міліцією знають, що окрім випадково пошкоджених вхідних дверей під час намагання громади потрапити у приміщення, яке їй належить, жодного, навіть найменшого руйнування ні будівлі, ні того, що всередині – немає. Громаді перешкоджала міліція за наказом влади, чим фактично і спровокувала поодинокий факт пошкодження майна.
Також у казці М.Папієва використовується нагнітання: від "вандалізму" він переходить до "засобів насильства". Стверджуючи, що учасники мирного протесту – серед яких чи не половина були немолоді пенсіонери – мали в руках "сокири" тощо, він посилює відчуття трагізму ситуації начебто особистими відчуттями. Вперше саме у відеоказці він заявляє про начебто обливання його легкозаймистою сумішшю, хоча упродовж дня він сам про це не прохопився жодним словом, і ніхто з учасників подій не бачив жодних плям на його костюмі. Тож автор казки залишає простір для фантазії глядачів, які можуть домислити: чи були плями? А якщо були – то чи вони не від свяченої водички, якою могли окропити знервованого чиновника сердобольні бабусі? Або від сніжинок, який, бувало, зрідка пролітали над протестами?
Особливо яскраво підкреслює хворобливість фантазій автора застосований ним прийом "дзеркального перекручення". М.Папієв натякає на вину протестувальників у тому, що один з персонажів - Михайло Гайничеру, якому протестувальники щиро бажають здоров’я і довголіття на майбутньому заслуженому відпочинку - отримав поранення в голову. Безліч відеоматеріалів, відзнятих на місці подій, підтверджують, що невідомий предмет, який поранив Михайла Гайничеру, летів якраз зсередини обладміністрації, де забарикадувалася на той час міліція.
Прийом зміщення причинно-наслідкового зв’язку між подіями – також "фішка" цього автора. Він з надривом у голосі артистично переконує глядачів у вчасності майбутніх соціальних виплат і фінансуванні бюджетних закладів. Хоча жодних загроз цим проплатам як не було, так і немає: чиновники обладміністрації, від яких це залежить, спокійно працюють у звичному режимі, який їм забезпечила Народна рада краю.
Автор традиційно вживає характерні для його бездарної творчості вирази про "толерантність нашого краю", "споконвічні традиції", "складні умови", "забезпечення життєдіяльності". Сталий вираз "Хай береже всіх нас Господь" вживає, вочевидь, насамперед маючи на увазі себе особисто.
У відеозверненні прослідковується відголос інших літературно-казкових прийомів, які автор застосовував упродовж минулого дня: "заміна учасників". Цілий день М.Папієв намагався нав’язати буковинцям дезінформацію, що серед них є якісь міфічні "представники інших областей". У цей розгул уяви повірив хіба що патрон казкаря – сам відомий автор кривавих сценаріїв Віктор Янукович. Саме Янукович озвучив дезінформацію, що начебто "Чернівецьку ОДА захопили" тернополяни і івано-франківці. Це дезінформація від першого до останнього слова – як щодо "захоплення", так і щодо учасників.
Не обійшовся автор казки "Про вандалів" і без іронії. Іронія долі сконцентрована у реченні "Заявляю, що виконуватиму свій обов’язок перед вами". Адже громада краю цілком однозначно заявила вчора, що його обов’язок – написати заяву про відставку. Тож буковинці в очікуванні відставки. Кожна казка має кінець, і зазвичай він – щасливий.
Народна рада Буковини
26-01-2014, 12:01
0
2 610