Російська Федерація щомісяця перераховує на рахунки самопроголошеної "Донецької народної республіки" 2,5 млрд рублів (близько $37 млн).
Цю інформацію розкрили два джерела "ДНР", передає "РБК" з посиланням на Bloomberg.
Наголошується, що на червень 2015 року на підконтрольній бойовикам території Донбасу проживали близько 1 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсій в "ДНР" склав 1000 грн, і з жовтня 2014 по березень 2015 їх виплатили два рази. В "ЛНР" пенсія була встановлена в розмірі 1800 грн і виплачена за той же період один раз.
За підрахунками РБК, "ДНР" і "ЛНР" з листопада по березень мали витратити на соціальні виплати близько 1,9 млрд грн, що за курсом валют, затвердженим самопроголошеною "ДНР", було еквівалентно 3,8 млрд руб. Наприкінці березня в обох "республіках" оголосили про початок регулярної виплати в рублях за курсом 1 грн до 2 руб.
У свою чергу прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що йому невідомо про жодні спеціальні виплати для "ДНР" і "ЛНР", наголосивши, що Москва надає регіону гуманітарну допомогу.
При цьому, за даними РБК, у Донецьку та Луганську заявили, що гроші на виплату пенсій вони отримали за рахунок збору податків.
Варто зазначити, що Центральний банк "ДНР" був заснований 11 місяців тому. Його очолила колишній керівник одного з місцевих банків Ірина Нікітіна. Донецький центробанк розмістився в приміщеннях українського "Ексімбанку", у ньому працює близько 2000 співробітників, що складає приблизно три чверті від персоналу штаб-квартири ЄЦБ у Франкфурті.
У свою чергу глава центробанку "ДНР" розповіла, що до випуску готові 300 тисяч платіжних карт, які "скоро будуть використовуватися навіть за кордоном". Банкомати на території республіки приймають тільки місцеві карти, і єдиною доступною операцією є зняття готівки. У центробанку є дев'ять банкоматів, які, за словами Нікітіної, обслуговують лише співробітників уряду.
При цьому уряд "ДНР" намагається стягувати податки з місцевих бізнесменів і вимагає від них відкривати рахунки в центральному банку для оплати поставок. За словами Нікітіної, підприємці вже відкрили 14 тисяч рахунків. Вони проводять оплату російським постачальникам через кредитний кооператив, розташований у Росії чи через банк у Південній Осетії, зазначає Bloomberg.
За словами співрозмовників агентства, влітку валютні курси в "ДНР" були встановлені таким чином, щоб платити в рублях було дешевше, ніж у гривнях, що повинно було знизити використання української валюти. За даними центрального банку "республіки", його валютні запаси на 90% складаються з рублів.
16-09-2015, 16:45
0
1 346