Українська сторона у Тристоронній контактній групі пропонує розмістити 10 пунктів, які моніторитимуть режим припинення вогню, та демілітаризувати Широкіне.
Про це повідомила прес-секретар другого президента України Дарія Оліфер за результатами переговорів групи.
"Українська сторона не може констатувати деескалації ситуації на Донбасі. За минулу добу загинули 6 українських військових, 12 військовослужбовців поранені; зафіксовано більше 100 обстрілів", - написала вона на Facebook.
У нинішній ситуації українська сторона сформулювала чотири пропозиції.
Зокрема, розмістити 10 постійно діючих пунктів з моніторингу режиму припинення вогню.
"Передбачається, що на цих пунктах будуть українські та російські офіцери зі Спільного Центру з контролю і розмежування, а також представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Перші такі пункти можуть бути розгорнуті в найбільш проблемних точках, в тому числі, в Донецькому аеропорту і н.п. Широкине", - сказано в повідомленні.
Також запропоновано демілітаризувати Широкине, тобто взаємно відвести збройні підрозділи з цього населеного пункту. При цьому присутність в Широкиному представників місії ОБСЄ є обов'язковою.
Третя пропозиція - це доставка Україною гуманітарної допомоги в Донецьк і Луганськ.
"Враховуючи гуманітарну ситуацію в цих районах, це повинно відбутися в найкоротші терміни. У першу чергу гуманітарна допомога буде доставлена в дитячі будинки, інтернати, лікарні, будинки для людей похилого віку", - сказано в повідомленні на сторінці Оліфер.
Четвертий пункт - це підписання плану щодо відведення танків, мінометів і гармат калібром менше 100 мм. "Цей пункт - продовження ініціативи міністрів закордонних справ нормандської четвірки, яка була озвучена на зустрічі в Берліні, 13 квітня", - йдеться в повідомленні.
"На жаль, представники т.зв. "ДНР" та "ЛНР" показують себе як неконструктивні переговорники. Мова йде про їхнє своєрідне розуміння деяких пунктів Мінського угоди - зокрема, про спроби прив'язати доставку гуманітарної допомоги мирним жителям і обмін заручниками та незаконно утримуваними особами до якихось неіснуючих домовленостей", - зазначила Оліфер.
Українська сторона так само ще раз нагадала про 6 пункт Мінського угоди - обмін заручниками і незаконно утримуваними особами.
"Україна виконала все необхідне для відповідного обміну в форматі "всіх на всіх", як це і передбачено Мінською угодою", - цитуються в повідомленні слова Леоніда Кучми - представника України в Тристоронньої контактній групі.
14-04-2015, 21:26
0
1 130