Письменник Юрій Іздрик потішив чернівчан своїм літературним читанням під музику. Сьогодні, 31 травня, у Літературному Целанівському центрі він презентував книгу "Після прози".
Послухати Іздрика зібралося стільки чернівчан, що усі охочі заледве вмістилися у центрі. Це не дивно, адже його чекали довго: два роки поспіль авторові ніяк не вдавалося приїхати до нашого міста.
- Уже і не пригадую, чому відкладалися мої поїздки, - каже Юрій. - Напевно, найгірша причина та, що з'язок між Калушем і Чернівцями узагалі ніякий.... Але у Чернівцях завше було приємно. Тут друзі.
Чимало чернівчан прийшли послухати Іздрика не як прозаїка, а поета.
- Поезія - це сеанс гіпнозу, - зауважує Юрій. - Інколи треба писати коротко, щоби людина прочитала і її "вбило"... Завжди повинна бути фішечка, якою ти візьмеш.
- Цим заходом ми хочемо підготувати чернівчан та гостей міста до повноцінного функціонування Літературного Целанівського центру, - зауважує президента Meridian Czernowitz Святослав Померанцев.
Інтерв'ю з Юрієм Іздриком читайте у четверговому номері "Молодого буковинця" за 5 червня.
Довідка
Юрій Іздрик – автор повісті "Острів Крк" (1994), поетичної збірки "Станіслав і 11 його визволителів" (1996), романів "Воццек" (1996, 1997), "Подвійний Леон" (2000) і "АМтм" (2004), збірки есеїв "Флешка" (2007), "Таке" (2009), "Underwor(l)d" (2011), "Іздрик. Ю" (2013), "Після прози" (2013), "AB OUT" (2014), низки повістей, оповідань, статей з культурології та літературознавства. Іздрик - один із творців станіславського феномену.
"Після прози" – найповніша на сьогодні добірка поетичного доробку Юрія Іздрика, що відомий читачам передусім як прозаїк. Знайдемо тут і "перехідні" у стосунку до прози верлібри, і ритмізовані нариси, і традиційну римовану поезію. До книги увійшли твори, написані впродовж останніх 20-ти років.
1-06-2014, 00:17
0
3 142