У Чернівецькому Художньому музеї представили понад 200 ексклюзивних робіт 44 буковинських майстрів. Валентина Добинда-Терлецька вишила картину про героїв Небесної сотні. Юрій Антонюк – чоловічу сорочку з тризубами. Любов Васкул – обкладинку до "Кобзаря" та ікону з написом "Ісусе Христе, благослови мою сім’ю і родину…". Валентина Ілько вишила козака та україночку. Валерія Холдевич – портрет румунського поета Міхая Емінеску. Михайло Покиданець відобразив хрестиком на рушниках твори Тараса Шевченка.
– Виставку "Вишиваний дивотвір" ми проводимо вже вдванадцяте, – розповіла організатор виставки Одарка Кучерява. – Учасники готувалися до неї впродовж року. Представлено понад 200 робіт 45 авторів. Це вишиті сорочки, роботи на шевченківську тематику, ікони, картини, аксесуари до одягу. Переможець "Вишиваного дивотвору" зможе організувати персональну виставку своїх робіт у Художньому музеї. Ми також проведемо акцію зі збору кошти для Збройних Сил України. Відвідувачі можуть придбати нові схеми картин, які розробляли дизайнери мережі магазинів для рукоділля. Це, зокрема, про героїв Небесної сотні, "Козак", "Українка".
Відома чернівецька дизайнер-модельєр Світлана Крачило представила власну колекцію дитячих вишиванок. Її продемонстрували вихованці дитячої установи "Оселя талановитих".
"Назвала свою колекцію "Вишиваночка Весна", – розповіла пані Світлана. – Потрібно зберігати нашу культуру і навчати цьому дітей ще з пелюшок. Одягаючи дітям вишиванки, ще змалку виховуємо в них патріотичні почуття. Бо вони – маленькі українці, майбутнє нашого народу".
7-04-2014, 16:29
0
3 620