Народна казка під звуки трембіт... У Чернівецькому обласному театрі ляльок оживе особлива історія “Півтори жмені”. У ній звірі будуть одягнені у народні кожушки й повчатимуть добру.
... На фоні барвистого килимка стоїть вівчар в старовинних посталах. Він одягнений у вишиванку, білий кожушок та народний капелюх. У його руках - лялька у вигляді маленького ягнятка... Це у театрі ляльок відбувається репетиція. Одразу з’являється відчуття дитинства, у якому можна було чути народні уповідки.
Власне, “Півтори жмені” - це фольклор, але не український. Це грузинська народна казка. Однак її персонажів, сюжет дуже легко перенести на Гуцульщину. Адже головний герой казки - ягнятко. Отож, буковинці потраплять на казкові полонини.
- Справді, у гуцульському фольклорі такої казки немає. Однак ми переносимо казку на Гуцульщину, - пояснює режисер-постановник, народний артист України Сергій ЄФРЕМОВ. - За сюжетом, маленьке ягня переживає перші випробування у житті. Воно повинно допомогти мамі, котра не поїла солі та не має сил рухатися далі з отарою. Ягнятко вирушає до вівчара, щоби отримати півтори жменьки солі. Дорогою воно потрапляє у пригоди. Ягнятко зустрічає різних тварин: півня, свиню, вовка, лисицю, голуба... У чому мораль казки? Маленьке ягнятко прийшло у світ з добром й до всіх звертається щиро, прагне допомогти... Казка покликана нагадити, що потрібно берегти у собі добро.
Підтвердженням цих слів режисера у казці лунають слова пісні: “Щоби у світі зло здолати, треба добре серце мати". До речі, музика також буде щирою гуцульською - лунатимуть звуки сопілки, трембіт, скрипки, цимбал. Композитор - Євген Столяр. Над "народним" оформленням казки попрацювала художниця Віра Задорожна. Цікаво, що поряд з ляльками на сцену вийдуть справжні актори. Вівчара гратимуть Тарас Козловський та Іван Бутняк. Буде відчуття справжньої казки.
Прем’єра вистави "Півтори жмені" відбудеться 27 березня об 11.00 та 30 березня об 12.00.
20-03-2014, 20:08
0
2 146