RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » фоторепортаж » На Буковині розробили туристичний маршрут для вірян

У Чернівецькій області випробовують туристичний тур для вірян. До маршруту "Релігійні святині-свідки знакових подій Буковини" входять відвідини майже десяти храмів та монастирів.

Маршрут починається від Костелу Воздвиження Святого Хреста у Чернівцях і пролягає через Вознесенську церкву в Лужанах, Свято-Іоанно-Богословський Хрещатицький монастир над Дністром у селі Хрещатик, Успенський Кулівецький монастир у селі Кулівці, Ільїнську "козацьку" церкву в Топорівцях та Банченський Свято-Вознесенський чоловічий монастир на Герцаївщині.

Вознесенська церква у Лужанах зовні не схожа на давній храм. Проте всередині церкви збереглися унікальні фрески
На Буковині розробили туристичний маршрут для вірян

– Вознесенська церква – найдавніша мурована святиня на Буковині, – розповідає її настоятель отець Роман. – Влітку 2006 року зробили сенсаційне відкриття – знайшли унікальні фрески ХІІІ-ХІV століть у візантійському стилі. Таких у Західній Україні більше немає ніде. Вся цінність цієї церкви – на її стінах. Фахівці дивувалися, як фарба могла зберегтися стільки часу. Проаналізувавши хімічний склад фарби та стиль розпису, фахівці припустили, що церкву могли збудувати у ХІІ столітті. Проте інші науковці стверджують, що у ХІІ столітті тут поселення ще не було. Церкву будували на гроші прихожан. Вона пережила набіги татар, що видно за пошкодженими зображеннями Христа у храмі. На церковному подвір'ї є чотиришарове кладовище. Останні поховання складалися з молодих людей. Було багато скелетів, прикладених камінням. Чому покійників прикладали камінням, поки що точно сказати не можна. Також під час розкопок знайшли піч та речі людей ІІ-V століття нашої ери. Тут є ще багато недослідженого, але, на жаль, на дослідження немає грошей.
Схожі храми збереглися в Румунії: в Радівцях (1360) і Балінештах (1499).

Далі маршрут через Реваківці пролягає до Іоанно-Богословського Хрещатицького чоловічого монастиря, розташованого на правому високому березі Дністра і, за переказами, заснованого у XVII столітті біглими ченцями, які втікали від гонінь уніатів із Манявського скиту на Галичині.
На Буковині розробили туристичний маршрут для вірян


На Буковині розробили туристичний маршрут для вірян

– Тут є цілюще джерело та купіль, – розповідає отець Феодосій. – Завдяки молитві та умиванню тут зцілюються від багатьох хвороб. Багато залежить від віри людини. У скелях над Дністром збереглися печери, у яких проживали перші ченці у ХVІ столітті.

У Топорівцях на Новоселиччині збереглася козацька церква оборонного типу. У ній передбачено спеціальні бійниці, з яких можна було вести оборону.
На Буковині розробили туристичний маршрут для вірян


На Буковині розробили туристичний маршрут для вірян

Місцеві жителі розповідають, що свого часу цю церкву відвідав гетьман Богдан Хмельницький. Тут також відспівували його сина Тиміша, якого поранили під час походу в Молдову і який помер дорогою додому. Молився тут і гетьман Пилип Орлик.
– Усі туристи, які приїжджають на Буковину, знають про резиденцію митрополитів, – розповідає екскурсовод Тамара РУДЯГА. – Люди замовляють змішані тури. Їх цікавить і архітектура, і релігійні місця. Багато останніми роками замовлень на Хотин, Кам’янець-Подільський, Банченський монастир. Вважаю, що такі паломницькі тури можуть зацікавити багатьох вірян. Часто тури монастирями замовляють жінки середнього і старшого віку. Переважно – з Кіровограда, Києва, Одеси, Луганська та Донецька. З-за кордону часто приїздять із Румунії.
– Зараз ми працюємо над збільшенням в’їзного та внутрішнього туризму, – розповідає начальник управління туризму та заповідної справи ОДА Оксана ЛЕЛЮК. – Хочемо привернути увагу туроператорів до об’єктів, які є у нас в регіоні. У цьому випадку це релігійний маршрут. У кожного об’єкта є своя цікава історія. Маршрут має протяжність 250 кілометрів.
Редактор: misha
22-10-2013, 11:39
Коментарів 0 Переглядів 5 473


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.