Сміттєсортувальний завод у Чернівцях сортує близько 50 тонн сміття за добу. Сортувальники кажуть, що серед сміття знаходять гроші, золоті прикраси, мобільні телефони, елітний алкоголь та приладдя для сексуальних утіх. Щодоби на смітник чернівчани викидають, всередньому, сім "кубинських" мішків хліба, а також пакети із простроченими сардельками з магазинів, одяг та старі іграшки.
- Я штани не перу, - розповідає сортувальник із Горішніх Шерівців пан Микола, - таких джинсів, як у вас, по три пари за зміну знаходжу. Три дні поносив і викидаю. Одного разу одягнув такі, руку до кишені засунув, а там сто п'ятдесят гривень. От і окупилася зміна, - жартує чоловік.
Люди з прилеглих сіл, що працюють сортувальниками, годують відходами домашніх тварин та птицю.
- Щодня з-поміж сміття вибираємо по сім "кубинських" мішків хліба, - розповідає працівниця Наталя з Чорнівки, - також дуже багато викидають ковбаси, молока, сардельок. Ми вдома тим собак, курей або свиней годуємо. Ось подивіться, які на сміттєзвалищі жирні собаки бігають. Вони тут не голодують.
- Якось був випадок, коли разом зі сміттям хтось викинув чималу торбу грошей, - пригадує пресувальник Іван Дубінський, - не знаю, як так сталося, але помилково вони опинилися на сміттєзвалищі. Приїздили люди і казали: "Хто знайде, то може взяти собі частину." Так тих грошей і не знайшли, а може, їх на смітник і не довезли. А недавно обручку знайшов. Вона погнута була. Спочатку подумав, що біжутерія, а виявилось, що золото. Інші також багато прикрас знаходили. Здебільшого — сережки. Серед техніки часто трапляються телефони. Є і дешевші, є й сенсорні. Половина з них робочі.
Розсортовані тюки зі сміттям вивозять до Львова або Хмельницького на сміттєпереробні заводи.
- Все сортується окремо, - каже черговий на зміні Сергій, - білий пластик — до білого, зелений — до зеленого, жовтий — до жовтого. Потім це тюкують та вивозять на сміттєпереробні заводи. Це добре для екології, бо пластик розкладається до тисячі років.
25-01-2013, 15:54
0
5 137