Світ перед нами представлений незліченним різноманіттям кольорів та відтінків. Та не всі люди можуть розглянути їх настільки детально. А інколи їх зір неймовірно "викривляє" кольорову гаму.
Незважаючи на назву, дальтонізм насправді не означає, що люди бачать світ в чорно-білому режимі. Насправді, більш ніж 99% людей, які мають дальтонізм, насправді можуть бачити колір. Через це термін "дефіцит кольоровідчуття" (CVD) вважається більш точним. Згідно даних, близько 0,5% жінок (1 з 200) і 8% чоловіків (1 з 12) страждають від тієї або іншій форми дефіциту кольоровідчуття.
Є кілька варіантів дефіциту зору, такі як Дейтеранопія (сліпі на зелений колір. Зелений колір змішується зі світло-оранжевим, ясно-рожевим, а червоний — з ясно-зеленим, світло-коричневим),
Протанопія (сліпі на червоний колір, у яких сприйманий спектр укорочений з червоного кінця. Червоний колір сприймається темнішим, змішується з темно-зеленим, темно-коричневим, а зелений — зі світло-сірим, ясно-жовтим, світло-коричневим),
і Тританопія (відсутність колірних відчуттів в синьо-фіолетовій області спектру. Зустрічається вкрай рідко і практичного значення не має. При тританопії всі кольори спектру бачаться відтінками червоного або зеленого).
І тільки близько 0,00003% населення світу страждає від загальної колірної сліпоти (монохроматія).
А ось так воно виглядає у "нормальному стані".
Bored Panda вирішила перевірити різні зображення, щоб побачити, як різні кольори виглядають за допомогою різних CVD-лінз.
28-01-2017, 19:02
0
4 368