RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Як кореспондент «МБ» робила селфі із «старою» міліцією в Чернівцях

Відколи за столичний спокій і порядок відповідає нова патрульна міліція, лави якої наповнилися молодими хлопцями та дівчатами, у Києві виникла нова мода – селфі з поліцією.

Для того, щоб наші міліціонери не почувалися менш популярними, ми вирішили зробити серію фото з чернівецькою "старою" міліцією. Ось що з цього вийшло.

"Фото не треба. Ми тут таким не займаємось"

Прогуляючись містом, часто можна побачити міліціонера, який йде тобі назустріч. Та я більше ніж впевнена, що ніхто ніколи не підходив до жодного з них, щоб попросити зробити фотографію на пам’ять. Я вирішила ризикнути.

Кілька днів вневнено грала роль туриста з Києва, якому терміново потрібна допомога. До кого ж звернутися людині, яка перебуває у незнайомому для неї місті, як не до міліціонера? Найбільше міліціонерів можна знайти в центрі міста. Я їх "вартувала", зокрема біля обласного управління міліції. Їх видавала форма, великий кашкет і зірочки на погонах.

Першим я зловила міліціонера, який виходив з магазину. У руках у нього був батон і пляшечка мінералки.

– Вибачте, будь ласка. Я турист. У вашому місті вперше. Підкажіть, як дістатися до автовокзалу?

–Доброго-доброго, – відповів мені високий, худорлявий міліціонер, який дуже поспішав. – Все дуже просто. Вам треба сісти в тролейбус №3. Вийдете на зупинці "Автовокзал", перейдете дорогу – і ви на місці.

– Дякую за допомогу. Чи можна з вами сфотографуватися на пам’ять про Чернівці?

– Ні-ні, фото не треба. Ми тут таким не займаємось, – обурено і якось засмучено відповів міліціонер, одночасно відходячи від мене.

Кілька разів я "не знала", як дістатися до вокзалу або до резиденції метрополитів. Для того щоб не повторюватися, часто запитала, до котрої години в місті ходить транспорт, чи де знаходиться найближчий готель. Як би чернівецький міліціонер не поспішав, у якому би поганому дусі він би не був – я завжди отримувала потрібну мені інформацію. Мало того, кілька разів вони мене були готові провести до потрібного місця.

Пізно ввечері біля того самого обласного управління міліції я зустріла двох молодих працівників патрульно-постової служби.

– Вітаю! Скажіть, як я можу дістатися до залізничного вокзалу. У мене потяг через 15 хвилин, боюсь заблукати і не встигнути.

– О, ви, мабуть, не місцева?

– Ні, я киянка. У Чернівцях вперше.

– Зрозуміло. Тоді вам треба поспішати. Пішки можна дістатися за 15 хвилин, проте це ризиковано. А маршрутки зараз їздять не так часто. Ми вас можемо підвести.

Такого я не чекала. Їхню пропозицію прийняти не могла, бо було незручно займати у них час заради свого експерименту.

– Дякую! Проте я б хотіла ще трохи прогулятися містом, до того ж бігаю я не погано. Тому я була б дуже вдячна, якби ви мені доступно пояснили, як мені швидко дістатися.

Мені сказали все, що я хотіла дізнатися. Дали і номер мобільного: "Якщо випадково загубитесь – дзвоніть".

Фото на пам’ять ми таки зробили, правда з їхнього телефону, бо мій розрядився.

Більшість міліціонерів, з якими я розмовляла пізніше, після того як я просила їх сфоторгафуватися зі мною на пам’ять з привітних людей перетворювалися на серйозних представників своєї професії. Що мені тільки не говорили у відповідь. "Ні-ні, фото не треба", "Ви мене за кого маєте?", "Ми таким тут не займаємося", "Вибачте, я на роботі"... і безліч інших варіантів. Я не дуже добре розбираюся у званнях, проте помітила: чим більше зірочок було на погонах міліціонера, тим більше він обурювався після мого прохання сфотографуватися.

Погоджувалися фотографуватися молоді дільничні

Та все ж кілька фото зробити вдалося. Зазавичай, без вагань погоджувалися фотографуватися молоді дільничні, яких можна "зловити" ввечері у центрі міста, на площах, біля кінотеатрах тощо. Також поодинокі випадки вдалого фотографування траплялися й із представниками вищих міліцейських посад, проте вони зразу попереджували, що у соціальних мережах їхні фото не повинні "світитися".

Кілька разів через власну необачність я потрапляла на одних і тих самих людей. Тоді, мені здається, вони щось запідозрили. Проте це не впинуло на їхнє ставлення до мене.

Справді, у Чернівцях міліція не фотографуєтся з кожним перехожим. Проте, туристу у нашому місті боятися нічого. Хоча з вами не кожен міліціонер сфотографується, або виглядатиме не надто привітним, але необхідну інформацію надасть і в біді вас не залишать.

Діана ВАТАМАН
Редактор: diana_vataman
14-09-2015, 14:02
Коментарів 0 Переглядів 3 104

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.