Як вибрати паску в магазині, щоб не отруїтися: ці 6 ознак повинні насторожити

новини / Здоров'я
618
0
Як вибрати паску в магазині, щоб не отруїтися: ці 6 ознак повинні насторожити

Напередодні Великодня дізнайтеся, як правильно обрати безпечну та якісну паску, щоб святковий стіл не призвів до проблем зі здоров'ям. Експерти розкривають ключові критерії вибору - від маркування та складу до небезпеки яскравої посипки та важливості упаковки.

Як правильно обрати паску в магазині - розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).



Маркування

Перше, на що слід звернути увагу при виборі паски, – це маркування. На етикетці має бути чітко вказана вся необхідна інформація про виробника, склад, дату виготовлення та термін придатності. Якщо паска продається без етикетки, краще відмовитися від її покупки. Відсутність маркування свідчить про невідоме походження продукту та відсутність контролю за його якістю.

Склад - запорука якості та безпеки

Уважно читайте склад паски. Якісний продукт має містити натуральні інгредієнти: борошно, яйця, молоко, цукор, масло, дріжджі, а також сухофрукти та горіхи. Наявність у складі будь-яких "Е-шок" (харчових добавок), особливо на початку списку інгредієнтів, має вас насторожити. Замість вершкового масла недобросовісні виробники часто використовують дешевший та менш корисний маргарин. Обирайте паски, у складі яких чітко вказано "масло".

Кольорова посипка – прихована загроза

Експерти категорично не рекомендують купувати паски, щедро прикрашені яскравою, штучною посипкою неприродних кольорів. Саме в цьому елементі декору найчастіше міститься найбільша кількість шкідливих синтетичних барвників, таких як Е110 (жовтий "сонячний захід" FCF), Е124 (понсо 4R), Е133 (синій блискучий FCF). Ці добавки можуть становити серйозну загрозу для здоров'я, особливо для дітей.

Е110 може призводити до втрати концентрації уваги у дітей.
Е124, навпаки, провокує гіперактивність у дитячому віці.
Е133 може викликати напади задухи у людей з підвищеною чутливістю.
Для дітей ці синтетичні барвники є особливо шкідливими та можуть мати довгострокові негативні наслідки для їхнього розвитку. Краще обирати паски без посипки або з натуральними прикрасами, такими як горіхи, сухофрукти або цукрова пудра.

Перевірте вагу

Часто трапляються випадки, коли паски різної ваги продаються за однаковою ціною. Реальна вага паски іноді може відрізнятися від заявленої на упаковці на 25%. Не соромтеся скористатися контрольними вагами, які зазвичай є в кожному супермаркеті, щоб перевірити фактичну вагу виробу та не переплачувати за повітря.

Упаковка

Купуйте паски лише в індивідуальній упаковці. Відкрита випічка, що лежить на прилавках без захисту, стає легкою мішенню для пилу, бруду, мікробів від нездорових людей та інших забруднювальних речовин. Особливо небезпечно купувати паски, що продаються на вулиці, поряд з автомобільними трасами. Про якість та безпечність таких виробів не може бути й мови.

Зверніть увагу на дату виробництва та зовнішній вигляд

Обов'язково перевірте дату виробництва паски. Не купуйте вироби, термін придатності яких закінчується або вже минув. Зверніть увагу на стан кольорової посипки (якщо вона є). Якщо посипка почала танути, це може свідчити про порушення умов зберігання, що також може вплинути на якість та безпечність паски. Ймовірно, випічку зберігали у непристосованому, занадто теплому місці.

Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм