П'ятниця, 04 квітня 2025

Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді

новини / Здоров'я
5 088
0
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді


Любителі кавового напою постійно сперечаються, що краще - натуральна кава чи розчинна. Для першої категорії є лише один спосіб, як правильно і смачно заварити каву, а суміш для швидкого приготування вони категорично не визнають. Друга категорія цінує розчинний продукт за дешевизну і зручність, навіть якщо доведеться пожертвувати смаком.

Якщо вас цікавить не тільки смак, а й користь напою, то варто прислухатися до думки лікарів. Ми розібралися, яка кава корисніша - розчинна чи мелена, і де більше цінних мікроелементів, пише УНІАН.



У якому вигляді кава найкорисніша

Видання EatingWell проаналізувало кілька наукових публікацій, щоб вирішити, яка кава краща - розчинна чи заварна. Як виявилося, обидва види напою мають свої переваги.

Розчинну каву виготовляють двома способами: високотемпературним (випаровують до появи кристалів) і низькотемпературним (дроблять, заморожують і сублімують під вакуумом).

Загалом за властивостями заварний напій не дуже відрізняється від розчинного. Користь кави будь-якого виду доведена - профілактика хвороб серця, печінки та мозку, поліпшення концентрації, полегшення головного болю. Кавові зерна багаті мікроелементами і вітамінами.

Учені назвали відмінності розчинної кави від натуральної. У такому напої трохи менше антиоксидантів. Також у ньому більше акриламіду, який багато людей вважають канцерогеном. Однак, по-перше, ця речовина є в багатьох інших стравах, наприклад, випічці та смаженій картоплі. По-друге, прямий зв'язок між акриламідом та онкологією не доведено.

Розчинна кава містить менше кофеїну, ніж натуральна. Ось чому їй надають перевагу люди з поганою переносимістю кофеїну або підвищеним тиском. Однак якщо вам важливо добре підбадьоритися, то краще випити напій із мелених зерен.

Також у суперечках про те, що краще, мелена кава чи розчинна, кавомани нерідко згадують про смак. Під час обробки зерна втрачають частину олії, тому кава швидкого приготування здається нам кислішою. Чи смачніший такий напій - кожен вирішує сам.

Таким чином, головними причинами, чому потрібно відмовитися від розчинної кави, є знижений вміст кофеїну та антиоксидантів. Загалом же такий напій не шкідливіший за звичайний. Вчені з Європейського журналу кардіології рекомендують вживати по 2-3 чашки на день (незалежно від способу приготування) для профілактики серцево-судинних хвороб і більшої тривалості життя. Звісно, якщо тільки у вас немає індивідуальної непереносимості кофеїну.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

19:01
Медичний центр «ЛОР MED»: лікуємо причину, а не симптом*
18:40
Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА
18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч
16:59
Кабмін уточнив перелік осіб, які не підлягають мобілізації: зміни торкнуться студентів і освітян
16:37
У високогір’ї Карпат — сніг, мороз і штормовий вітер

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм