
Щовесни відбувається одне й те саме - природа прокидається, а разом із нею і представники фауни. Стосується це не тільки милих бджіл або метеликів, а й небезпечних комах - кліщів. Якщо у вас є домашній улюбленець, то ви знаєте, що таблетки від кліщів для собак - обов'язковий складник раціону улюбленця з березня по жовтень. Проте, захищати від атак потрібно не тільки тварину, а й себе.
Про це пише УНІАН.
Що потрібно робити, щоб не підчепити кліща - поради
Міністерство охорони здоров'я України пропонує кілька порад і розповідає українцям, що робити, щоб не підчепити кліща. Щонайменше, необхідно подбати про правильний одяг - вдягнути головний убір, довгі штани, високі шкарпетки, куртку чи кофту з довгим рукавом. Це правило актуальне не тільки для пікніків у лісі - кліщі можуть атакувати вас навіть під час прогулянки з собакою, на подвір'ї біля будинку або в міському парку.
На думку МОЗ, комахи не можуть причепитися до людини, доки вона перебуває в русі - шкідники дочекаються, доки "жертва" зупиниться, щоб відпочити. При цьому, кліщі рухаються досить повільно знизу вгору, і найкраще їх видно на одязі світлих відтінків.
Якщо ви гуляєте довго, то кожні 2 години перевіряйте себе і дітей на предмет відсутності комах. Тим, хто вирішив зробити "привал" і посидіти на траві або галявині, МОЗ рекомендує очищати місце пікніка від гілок, сухої трави і листя в радіусі 20-25 метрів від себе. Після повернення додому весь одяг, у якому ви гуляли, а також сумки та рюкзаки необхідно зняти, випрати, попрасувати. Усіх учасників прогулянки відправити в душ, а потім уважно оглянути тіло і голову - перевірити, чи не сховалися де-небудь комахи.
Який найкращий засіб від кліщів
Усі любителі природи мають знати, що можна нанести на себе, щоб відлякати кліщів. Якщо віддаєте перевагу аптечним репелентам, то можете орієнтуватися на список МОЗ. У ньому перераховані основні діючі речовини - саме вони мають бути в складі захисних засобів. До них належать:
- DEET (ДЕТА);
- ікаридин (KBR 3023);
- IR3535;
- OLE (ефірна олія лимонного евкаліпта);
- PMD (параментан-діол);
- 2-undecanone;
- перметрин.
Тим, хто віддає перевагу народним методам, допоможуть інші варіанти - скоріше, "бабусині", ніж медичні. Який запах не переносять кліщі, так це полину, пижма, м'яти, ромашки, лаванди і розмарину. Щоб уберегти себе від комах, купіть ці трави і зробіть із них відвар. Досить просто опустити обрану рослину в окріп, проварити 10 хвилин, дати настоятися 2 години, а потім перелити в пляшку з пульверизатором. Перед виходом на вулицю цим засобом можна обробити тіло, голову й одяг з вивороту - тоді шкідники не стануть до вас підходити.
Як витягнути кліща - порада від медиків
Фахівці з Центру контролю і профілактики захворювань США (CDC) розповіли, як дістати кліща, якщо ви його все-таки підчепили. На їхню думку, найкраще використовувати тонкий пінцет із гострими кінчиками - саме він зможе "підчепити" комаху.
Потім потрібно потягнути вгору з рівномірним і впевненим тиском, але скручувати або смикати кліща не потрібно, інакше його голівка залишиться в шкірі. Їх теж можна дістати пінцетом, але краще діяти акуратно. Після того як шкідника буде витягнуто, місце укусу потрібно протерти спиртом, а руки вимити з милом. Саму комаху також варто занурити в спирт, перекласти в герметичний пакет, обмотати його стрічкою і викинути. Також можна змити кліща в унітаз.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram