Що буде, якщо їсти забагато білка: дієтологи попередили про ризики для здоров’я

новини / Здоров'я
450
0
Що буде, якщо їсти забагато білка: дієтологи попередили про ризики для здоров’я


Нам часто радять вживати більше білка і розповідають про його користь для організму, однак деякі його види можуть бути не такими вже й корисними, як здається на перший погляд, пише УНІАН.



З-поміж найкращих білкових продуктів для нарощування м’язів радять переважно яйця. Також, зазначається, попит зріс на сир рікотта, а ще ринок заполонили такі продукти з позначками "високий вміст білка", як йогурти, морозиво, батончики.

Зареєстрована дієтологиня Клер Торнтон-Вуд пояснила, що більшість дорослих отримують достатньо білка зі свого звичайного раціону. За її словами, норма білка - 0,75 г на 1 кг ваги, але людям після 50 років потрібно більше - 1 г на кілограм ваги, оскільки з віком засвоєння білка погіршується. Тим же, хто активно займається спортом, потрібно 1,2–2 г білка на кілограм ваги.

Проте, каже експертка, багато людей марно витрачають гроші на білкові добавки, адже якщо білок не використовується, то він або виводиться, або перетворюється на глюкозу і відкладається у вигляді жиру.

"Якщо ви постійно вживаєте збагачені білком продукти, але не займаєтесь активними тренуваннями, більшість білка просто виводиться з організму", - попереджає Торнтон-Вуд.

Чим небезпечне надмірне споживання білка
Дослідження свідчать, що не настільки шкідлива кількість білка, а форма, у якій він надходить в організм. Наприклад, дієта з високим вмістом білка, що базується на червоному м’ясі, може містити високий рівень насичених жирів, тоді як дієта, яка базується на порошках і батончиках, міститиме багато оброблених інгредієнтів.

Учені назвали ризики, з якими пов’язана надмірна кількість білка.

Запалення

Дослідники з Університету Наварри в Іспанії повідомили, що певні джерела тваринного білка можуть спричинити вищий рівень запалення, ніж такі продукти, як бобові й горіхи. Вони виявили, що люди з ожирінням, які дотримувалися дієти і отримували більше білка з м’яса, мали вищий рівень запалення порівняно з учасниками, які споживали переважно рибу або рослинні джерела білка.

Інше дослідження виявило, що люди з вищим споживанням білка мали нижчий рівень запалення, якщо він надходив з рослинних продуктів.

Проблеми із серцем

Дослідження Гарвардської школи громадської охорони здоров’я імені Т. Ч. Чана показало, що регулярне вживання невеликої кількості обробленого червоного м’яса пов’язане з підвищеним ризиком серцевих захворювань та інсульту, а також ризиком смерті від серцево-судинних захворювань.

Інше дослідження 2010 року проаналізувало дані про харчові звички та стан здоров’я 84 136 жінок і дійшло до висновку, що велике споживання червоного м’яса підвищує ризик ішемічної хвороби серця і що ризик можна зменшити, якщо перейти на інші джерела білка.

Ниркова недостатність

В організмі білок розщеплюється на амінокислоти, які потім використовуються для побудови та відновлення тканин. Цей процес утворює такі відходи, як сечовина та кальцій, що мають бути відфільтровані з крові нирками. Це може створювати навантаження на цей орган, зокрема провокувати утворення каменів у нирках і ниркову недостатність.

Дослідження 2020 року попереджає, що дієти з високим вмістом білка можуть пошкодити функцію нирок.

Якість харчового білка також може відігравати роль. У кількох обсерваційних дослідженнях тваринний білок асоціювався з підвищеним ризиком термінальної стадії ниркової недостатності.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

23:40
Дощі, прохолода, у горах - мокрий сніг. Яким буде початок квітня на Буковині
23:20
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
23:00
Завтра відбудеться історичний матч "Буковина" - "Вікторія": дорожчі квитки уже розібрали
22:45
У чернівецькому храмі УПЦ релігієзнавця обізвали дурнем за зауваження про зміст молитовників
22:17
Не стало буковинця, який 40 років возив рятувальників гасити пожежі
22:00
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
21:41
Якому знаку зодіаку пощастить 1 квітня
21:21
"Клята війна": стало відомо про загибель захисника із Буковини Геннадія Рясова

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм