Гострий тонзиліт: чому запалюються мигдалики й до чого тут зуби

новини / Здоров'я
1 004
0
Гострий тонзиліт: чому запалюються мигдалики й до чого тут зуби


Блискавичний наростаючий біль у горлі, висока температура, ломота в тілі й лихоманка... Такі симптоми лакунарної ангіни — гострого тонзиліту. Що є причиною хвороби?

— Це інфекційна хвороба, спричинена такими бактеріями, як стрептококи та стафілококи, або вірусами, які вражають піднебінні мигдалики, — каже виданню expres.online Олена Комар, лікарка-отоларингологиня. — Захворювання відоме також як гострий тонзиліт.



Мигдалики (це два острівці лімфоїдної тканини на бічних стінках глотки) виконують бар’єрну функцію, перешкоджаючи поширенню патогенних мікроорганізмів — зазвичай вірусів і бактерій. Хвороба розвивається, коли мигдалики запалюються і набрякають. Із лакун (заглиблень між тканинами острівців) при гострому тонзиліті часто виділяється гнійний секрет, характерний для цієї патології.

Бактерії або віруси потрапляють у горло зазвичай повітряно-крапельним шляхом — під час розмови із зараженою людиною, поцілунку. Або якщо поряд хтось кашляє або чхає. Утім буває, що загроза “прописується” у самому організмі — в нелікованих каріозних зубах. Вони перетворюються на постійне джерело інфекції. Коли імунітет людини ослаблений, вона активізується на мигдаликах.

— Чи є симптоми, характерні саме для гострого тонзиліту?

— Так, це підвищення температури до 39°C, ломота в тілі, слабкість, біль під час ковтання, збільшення підщелепних лімфовузлів, які теж спричиняють болючі відчуття.

Під час візуального огляду ротової порожнини впадають в око почервоніння та набряклість мигдаликів, а також острівці з сірим або блідо-жовтим нальотом. Часом він вкриває всі мигдалики. З’являється гнійний запах з рота.

— Як цю хворобу лікують?

— Лікар зазвичай призначає протизапальні, жаропонижувальні, знеболювальні препарати — для зняття симптомів. Але головна зброя проти бактерій — антибіотики. Причому важливо не переривати курс лікування. Одна моя пацієнтка на четвертий день прийому антибіотиків (курс був розрахований на сім днів) почувалася краще й перестала пити ліки.

Результат був очікуваним: стан хворої різко погіршився. У неї з’явився тризм — неможливість розкрити рота через спазм унаслідок болю. Це тривожний дзвінок, який вказує на те, що інфекція ускладнилася паратонзилярним абсцесом (запалення в клітковині навколо мигдаликів, утворення капсули з гноєм), і тоді вже потрібне оперативне втручання.

А ще при гострому тонзиліті не можна пити гарячі чай, молоко, а саме так люди часто лікуються. Бо це лише посилює біль і аж ніяк не сприяє зникненню інфекції.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
"Є загроза моєму життю": волонтер із Чернівців поскаржився Зеленському і Малюку
Чи скоротять на Буковині комендантську годину: у Чернівецькій ОВА дали пояснення
"Впливала на рішення ВЛК": на Буковині силовики затримали депутатку міськради
У Чернівцях блогерку засудили до 5 років ув'язнення за публікацію відео примусової мобілізації
На Буковині викрили батька та сина, які переправляли чоловіків за кордон
160 тисяч гривень штрафу: проти ФК "Буковина" застосують серйозну санкцію
У Чернівцях рятувальники евакуювали 28 людей під час пожежі у багатоповерхівці
Затримання депутатки міськради та пожежа в багатоповерхівці: головні новини минулої доби
Надзвичайно потужна магнітна буря: науковці попередили, коли сильний спалах на Сонці спровокує значний геомагнітний шторм
У Чернівцях через ремонтні роботи тимчасово припинять водопостачання

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм