* Реклама
Зустріч з цуценям — це завжди велика радість і яскраві емоції, але успішна адаптація вашого нового друга залежить від того, наскільки добре ви все облаштуєте до цього важливого моменту. Ретельна підготовка до появи цуценяти допоможе йому швидше звикнути до нових умов, а вам забезпечить комфортне та приємне співжиття.
Як підготувати оселю до появи цуценяти?
Перед тим, як привезти малечу додому, відвідайте
зоомаркет для домашніх тварин і придбайте все необхідне для його комфортного проживання.
- Корм для цуценят. Травна система ще дуже чутлива, тому зміни в харчуванні повинні відбуватися поступово. Спочатку давайте песику їжу, якою його годував попередній власник, і тільки потім протягом тижня переводьте на новий корм.
- Гігієна та догляд. Цуценяті потрібно забезпечити комфортне й безпечне місце для сну й відпочинку. Також підготуйте необхідні засоби гігієни: шампунь, гребінець, пелюшки. Придбайте зручний повідець.
- Ветеринарна допомога. Знайдіть хорошого лікаря, якому можна довіряти, і відразу ж запишіть ваше цуценя на перший огляд після переїзду в новий дім. Проконсультуйтеся з ветеринаром щодо необхідних планових вакцинацій.
Іграшки теж важливі для розвитку та виховання. І так ви зможете привчити його гратися спеціальними предметами, а не псувати меблі чи взуття, коли він потребуватиме активності.
Безпечне середовище для цуценяти
Перед тим, як привезти малюка додому, важливо подбати про безпеку вашого житла. Цуценята дуже допитливі, тож варто звернути увагу на кілька моментів:
- небезпечні предмети: приберіть побутову хімію, ліки, засоби для чищення, електронні сигарети, омивачі скла та інші токсичні матеріали в недоступні для цуценяти місця;
- небезпечні кімнатні рослини: упевніться, що воно не зможе наблизитися до отруйних для собак рослин, таких як лілії, алое вера, каладіум, плющ;
- захист від падінь та застрягання: закрийте вікна, двері, балкони, а також використовуйте огорожі для сходів, щоб цуценя не потрапило в небезпечні ситуації;
- малі предмети: приберіть дрібні речі, такі як гумки, іграшки, поліетиленові пакети;
- електричні дроти: сховайте кабелі за допомогою стяжок або коробів, а також закрийте розетки спеціальними захисними кришками.
Якщо ваш собака буде проводити час на вулиці, необхідно подбати про його безпеку і там: перевірте, чи немає в огорожі прогалин, крізь які цуценя може втекти, заховайте добрива, пестициди та інші хімікати, зберігайте садові інструменти та гострі предмети в безпечному місці та обмежте доступ вашого улюбленця до отруйних рослин.
Підготовка родини до цуценяти
Не забувайте про підготовку всієї сімʼї до приходу нового члена. Ознайомте дітей з правилами поводження з цуценям, навчіть їх, як потрібно доглядати за ним, і, звісно, поясніть, що ця відповідальність стосується всіх. Для гармонійного співіснування важливо, щоб всі члени родини були готові до нових обов’язків. Планування кожного кроку допоможе вам створити найкращі умови для вашого нового друга.
28-11-2024, 13:25
0
547