* Реклама
Весільні обручки — один із головних символів шлюбу, сім'ї. Їх шанують і зберігають упродовж усього життя. Традиція обмінюватися каблучками бере початок у глибині століть, вперше вона з'явилася в Стародавньому Римі, за іншими джерелами — Стародавній Греції. Одночасно з символікою
весільна обручка стала приводом для створення різних тематичних прикмет. Найбільш поширені з вірувань варто запам'ятати, це обов'язково стане в пригоді в майбутньому, а можливо, коли-небудь врятує шлюб від неприємностей.
Традиції, пов'язані з весільними обручками
Обмін обручками — найважливіша, але далеко не єдина весільна традиція, пов'язана з символом шлюбу. Найчастіше таку прикрасу носять на безіменному пальці. Так пішло неспроста. Стародавні люди вважали, що цей палець з'єднаний особливою веною безпосередньо з серцем, а воно символізує кохання та вірність. Греки віддавали перевагу лівій руці як тій, яка ближче до серця. А римляни — правій, оскільки іншу сторону вважали зловісною та ненадійною.
Елегантний спосіб доставити обручки до вівтаря з'явився за часів правління королеви Вікторії. Тоді урочисту роль приносити парні прикраси доручали хлопчикові, одягненому як мініатюрна версія нареченого. Так і з'явився ring bearer — носій каблучок, яким, як правило, виступала дитина 4–8 років. Традиція швидко стала трендом, її дотримуються донині на британських королівських весіллях.
Сьогодні пари по всьому світу залучають малюків, бо присутність дитини символізує благословення подружжя на удачу в створенні сім'ї. Закохані зазвичай вибирають когось близького, наприклад:
- молодшого брата;
- сина;
- племінника тощо.
Під час процесії носій каблучок йде попереду дівчинки, яка засипає доріжку до вівтаря пелюстками квітів, або поруч з нею. Хлопчик традиційно носить обручки на м'якій білій атласній подушці, щоб благословити шлюб на удачу, кохання та багатство. Коли пара підходить до вівтаря, він робить урочисте вручення. Разом вони розв'язують стрічку, якою пов'язані обручки. Це виглядає так, ніби молода пара відкриває перший подарунок свого нового спільного добробуту.
Прикмети, пов'язані з весільними обручками
Класичні обручки мають бути із золота, яке символізує сонце, гладкими та округлими із зовнішнього боку, це гарантує нареченим щасливе довге спільне життя, гладке та без перешкод. Купувати потрібно відразу обидві каблучки в одному магазині. Вони повинні бути парні по дизайну, з одного металу. Придбані окремо, виконані в різних стилях, вони можуть призвести до розбіжностей, сварок та розставання.
Обручки до розпису в РАГСі не можна нікому показувати або міряти з моменту покупки. Каблучку, подаровану на заручини, з великим каменем, яку наречена носить на лівій руці (в православній традиції), на весілля одягати не потрібно, а після можна носити разом з обручкою.
Традиційно купує каблучки наречений, а вибирати їх потрібно разом, оскільки важливо приміряти та вибрати правильні розміри. Також варто переконатися, що вони подобаються, зручні, гармонують із зовнішністю та стилем одягу. До весілля прикраси повинні зберігатися у нареченого, наприклад вдома у його батьків, якщо молода пара не планує там жити. Також не можна міряти або носити чужі обручки.
Згідно з народними прикметами, з цими прикрасами слід бути дуже акуратними, бо від них багато в чому залежить сімейне життя. Дбайливе ставлення до весільних обручок важливе, адже їхній сенс полягає в об'єднанні закоханих людей.
26-11-2024, 13:23
0
827