При виборі ганчірок для прибирання важливо враховувати, що кожен матеріал має свої особливості й підходить для конкретних завдань. Залежно від типу прибирання, вибір може змінюватися: для витирання пилу одна ганчірка буде ідеальна, для миття вікон - інша.
РБК-Україна (проєкт Styler)
розповідає про найкращі види ганчірок для прибирання вашого дому.
Для миття підлогПрибирання підлог передбачає як суху, так і вологу обробку. Спершу потрібно прибрати пил та дрібне сміття, потім вимити підлогу вологою ганчіркою. У разі потреби, в кінці варто протерти поверхню насухо.
Для якісного миття підлоги з лінолеуму, ламінату чи плитки, а також для очищення плінтусів і швів, вибирайте ганчірку великого розміру з гарними вологопоглинальними властивостями. Найкращі варіанти - мікрофібра або віскоза.
Для миття вікон та дзеркал
Миття вікон і дзеркал складається з кількох етапів: окремо миється рама, окремо - скло. Для цього не підходять ганчірки з жорсткою структурою. Спершу використовуйте ганчірку, що добре вбирає вологу, для видалення основних забруднень.
Після цього, для полірування вікон або дзеркал, можна застосувати суху ганчірку та засіб для миття скла. Оптимальний розмір ганчірки - середній. Найкращі матеріали для цього - віскоза, латекс або мікрофібра.
Для прибирання на кухніДля очищення кухні від жиру, залишків їжі та розлитої води ідеальними є ганчірки з целюлози або бамбука. Вони добре вбирають вологу та допомагають легко прибирати складні забруднення навіть без застосування мийних засобів.
Для видалення пилу
Для очищення побутової техніки важливо обирати сухі серветки, оскільки вологі можуть пошкодити прилади. Для такого прибирання підійдуть маленькі або середні сухі ганчірки.
Вони також зручні для витирання пилу з меблів. Найкращі варіанти - ганчірки з мікрофібри або віскози.
Для полірування меблів, сантехніки, посудуДля блискучих поверхонь використовуйте мікрофіброві ганчірки для полірування. Вони не залишають ворсинок, плям і не пошкоджують поліровані поверхні.
Такі ганчірки підходять для хрустальної посуди, столових наборів, кухонної техніки, сантехніки та навіть для догляду за шкіряними меблями або автомобільною оббивкою.
Для миття посуду
Посуд можна мити не тільки губками, але й спеціальними ганчірками, виготовленими, наприклад, з бамбука. Вони не поглинають жир і запахи, а також не стають осередком для розмноження мікробів.
Усі види матеріалів ганчірок для прибиранняГанчірки для прибирання виготовляють з різних матеріалів. Якщо немає часу детально вивчати всі варіанти, можна скористатися наступними порадами для вибору матеріалу:
Для миття підлоги: віскоза.
Для видалення пилу з меблів: мікрофібра.
Для очищення плитки й сантехніки: целюлоза.
Для миття скла і дзеркальних поверхонь: мікрофібра.
Для прибирання побутової техніки: мікрофібра або універсальні серветки.
Для видалення складних забруднень на кухні: бамбук, целюлоза, безворсове неткане полотно.
Як часто потрібно міняти ганчірки для прибирання
Ганчірки для прибирання потрібно регулярно міняти, оскільки вони можуть стати середовищем для розмноження бактерій. Оптимальний термін використання - близько 2 тижнів.
Також важливо правильно сушити ганчірки й мити їх після кожного використання, щоб уникнути накопичення мікробів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-11-2024, 01:30
0
582