RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Хропіння не ігноруйте: це може бути симптомом серйозного захворювання



"Хропіння не варто ігнорувати, бо це може бути передвісником припинення дихання під час сну. Якщо зупинка дихання триває понад 10 секунд, такий стан називають апное, – пояснює Катерина ВЛАСОВА, лікарка загальної практики сімейної медицини, сомнотерапевтка.

Про апное сну

– Розрізняють різні види апное. Найбільш поширений – синдром обструктивного апное сну. Це захворювання характеризується хропінням, періодичним припиненням легеневої вентиляції під час сну, зниженням рівня кисню в крові, грубої фрагментації сну і надмірною денною сонливістю. Часто свідками цього захворювання є близькі, які не сплять і з тривогою спостерігають, як раптово обривається хропіння і настає страшна зупинка дихання. Потім сплячий голосно схропує і знову починає дихати. Іноді може бути до 500 зупинок дихання за ніч загальною тривалістю до чотирьох годин. Це призводить до нестачі кисню і може бути причиною прогресуючого ожиріння, імпотенції, артеріальної гіпертонії, порушень ритму серця, інсульту, інфаркту і раптової смерті уві сні.

До чого призводять порушення дихання уві сні?

– Порушення дихання у сплячої людини призводять до різкого погіршення якості сну. Головний біль, постійна сонливість, дратівливість, зниження уваги і пам’яті, потенції – це лише деякі симптоми, які може відчувати той, хто хронічно недосипає. Особливо небезпечні напади гострої сонливості під час керування авто, бо суттєво збільшують ризик дорожньо-транспортних пригод. Особливої ваги це захворювання набуває у літніх пацієнтів, які часто мають ще й ішемічну хворобу серця, артеріальну гіпертензію, хронічний бронхіт, бронхіальну астму.

Як правильно спати в разі апное?

– У горизонтальному положенні тіла може відбуватися западання язика та змикання повітроносних шляхів. Тому на початковій стадії апное краще спати на боці. Після появи симптомів захворювання та в разі тривалих зупинок дихання під час сну треба звернутися до сомнолога. Лікар здійснить діагностику і призначить лікування для усунення патології та покращення якості сну.

Як діагностують

– Є кілька методів діагностики апное. Методики, які застосовують лікарі-сомнологи: полісомнографія, кардіореспіраторний моніторинг, комп’ютерна пульсоксиметрія. Зокрема полісомнографія – це тривала реєстрація фізіологічних параметрів сплячої людини протягом всієї ночі, що дозволяє з’ясувати причини її безсоння.

Під час цього дослідження реєструють такі параметри:

- енцефалограма, рух очей, тонус м’язів підборіддя для визначення фаз і стадій сну;
- дихальний потік, хропіння, рух грудної клітки та черевної стінки для вивчення механіки дихання;
- кардіограма;
- насичення крові киснем (сатурація);
- датчики руху ніг для виявлення патологічних рухів уві сні;
- відеоспостереження та аудіозапис для виявлення поведінкових реакцій.

Чи можна вилікувати синдром апное?

– Вибір методики лікування апное залежить від тяжкості патології.
Високу ефективність лікування важких форм нічного апное показала CPAP-терапія. Вони забезпечують постійний додатний тиск дихального потоку за допомогою маски зі шлангом, приєднаної до спеціального апарата. Ця ж терапія чудово усуває легку та середню ступінь апное. Просто лікар підбирає меншу потужність (є декілька рівнів). Важливе значення має зміна способу життя: зниження ваги, відмова від паління і сну на боці. Саме CPAP-терапія і забезпечує схуднення без надмірних зусиль.

Мовою цифр

Серед людей за 30 років синдром апное сну мають 5-7 %. Важкі форми захворювання мають 1-2 % із зазначеної групи осіб.
У людей за 60 років частота синдрому апное сну значно зростає і становить приблизно 30 % у чоловіків і 20 % у жінок.
У тих, кому за 65 років, частота захворювання може сягати 60 %.

Важливо!

Ймовірно, ви страждаєте на хворобу зупинок дихання уві сні (синдром обструктивного апное сну), якщо спостерігаються:
гучне переривчасте хропіння;
зупинки дихання уві сні;
неспокійний сон, який не бадьорить;
часте нічне сечовипускання;
розбитість, головний біль вранці;
денна сонливість;
хронічна втома;
зниження пам’яті та уваги;
підвищення артеріального тиску;
швидке збільшення маси тіла;
зниження потенції.
10-11-2024, 21:17
Коментарів 0 Переглядів 868



Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!