Як правильно зберігати літній одяг взимку: поради експертів

новини / Лайфхаки
781
0

Дні поступово стають холоднішими, тож багато людей почали діставати тепліший одяг із шаф і стали думати – що ж робити з літнім вбранням. Аби предмети гардероба не зіпсувалися за зиму, є кілька правил, як їх зберігати.

Зазвичай літні речі складаються з легших і делікатних тканин, а це означає, що вони легко мнуться і потребують певної турботи. Видання The Independent зібрало поради кількох експертів щодо правильного зберігання легкого одягу на період "зимової сплячки".



Сортуйте одяг перед тим, як прибирати

Сортування літнього одягу перед тим, як спакувати його на наступний рік, – справа, за яку ви будете вдячні собі в майбутньому. Розділіть свої стоси на "залишити", "полагодити", "пожертвувати" і "викинути". Якщо є щось, що вам більше не потрібно чи не хочеться носити, ви можете подарувати це комусь просто зараз, аби ця річ не займала дорогоцінне місце у шафі.

Якщо вам важко вирішити, в яку купу покласти старі літні шорти, запитайте себе, коли ви востаннє одягали цю річ? Якщо це було не цього літа, просто будьте рішучими і позбудьтеся їх.

Памʼятайте про чистоту

Перед тим, як покласти одяг на зберігання, варто переконатися, що він чистий. Будь-які плями, які ви пропустите зараз, можливо, не вдасться вивести наступного літа. Крім того, плями від їжі або квіткового пилку можуть приваблювати жуків, які можуть "прогризти" ваш одяг наскрізь.

Що стосується бавовни, то м'яка тонка дихаюча тканина легко мнеться, тоді як бавовняно-поліестерові суміші мнуться набагато менше.

Для очищення літніх білих речей експерт з ведення домашнього господарства та догляду за тканинами Мері Марлоу Леверетт радить використовувати холодну воду. Але завжди читайте етикетку, щоб дізнатися, чи можна додавати відбілювачі на основі хлору, чи краще використовувати кисневий відбілювач.

"Використовуйте низьку температуру і не сушіть бавовняні речі на високій температурі в сушарці, щоб уникнути усадки. Розвішуйте їх сушитися, щоб зменшити кількість зморшок", – додає вона.

Ще одна популярна літня тканина – льон – схильна до серйозного зминання.

"Якщо ви віддаєте перевагу охайному, не пом'ятому вигляду, можливо, вам варто віддати річ у хімчистку перед тим, як зберігати її цілий рік", – каже Леверетт.

Ретельно продумайте, де зберігати запаковані речі

Якщо у вас обмежений простір, чудовим варіантом стане пакування одягу у вакуумні пакети.

Водночас експерт з дизайну інтер'єру компанії Hammonds Fitted Furniture Мелісса Денхем каже, що вакуумне пакування не рекомендується для будь-яких делікатних виробів з вовни, хутра або пір'я, оскільки існує ризик сплющення волокон, що в кінцевому підсумку може пошкодити тканину.

Якщо ви хочете забезпечити безпеку свого одягу – і мати можливість використати його під час свят у зимові місяці – кращим варіантом може бути розвішування чи пакування речей у коробки.

"Якщо у вас є місце під ліжком, скористайтеся ним, адже воно використовується дуже мало. Існують коробки з лінійним ефектом, які добре виглядають і на шафі", – радить виконавчий директор компанії A Place for Everything Саймон Гланвілль.

Ще одне гарне рішення – роздільники для шухляд, які можуть допомогти з організацією гардеробу в цілому. Вони не тільки допомагають організувати одяг за категоріями, але й прибирають безлад, каже Денхем.

Вішайте одяг правильно

Якщо ви розвішуєте будь-які речі, тут теж є на що звернути увагу. Обирайте міцні вішалки, які не іржавіють і не забарвлюють тканину, а також уникайте тонких дротяних вішалок, радить Леверетт.

Структуровані речі, такі як піджаки, спідниці та штани, добре підходять для вішалок.

"Використовуйте оксамитові вішалки для делікатних тканин, таких як розшиті бісером сукні або шовкові блузи, а потім надягайте на них мішок для зберігання", – каже Гланвілль.

Трикотажні ж речі краще зберігати в коробках, щоб уникнути деформації.

"Тканинні мішки для зберігання – найкращий варіант, ніж поліетиленові, тому що в них може циркулювати повітря, що запобігатиме накопиченню вологи і пошкодженню речей", – наголошує каже Мері Марлоу Леверетт.

Якщо ви зупините свій вибір на тканинних мішках для зберігання, попередньо виперіть річ у пральній машині (і ретельно висушіть), щоб видалити спори плісняви.

Якщо ви не хочете вкладати гроші в тканинний мішок для зберігання, використовуйте простирадло або наволочку зі 100% бавовни, щоб накрити розвішаний літній одяг, радить Леверетт. Просто виріжте невеликий отвір, щоб вішалки могли прослизнути крізь нього. Це запобігає осіданню пилу на одязі і дозволяє йому "дихати" під час зберігання.

Складаємо гардероб у коробки правильно

Коли ви пакуєте речі в коробки, одяг краще скручувати, а не складати. Скручування запобігає утворенню жорстких складок. Якщо ж ви обираєте картонні коробки, переконайтеся, що вони не містять кислот у складі.

Картонні коробки, які ви купуєте в супермаркеті, небезпечні для зберігання одягу, попереджає Леверетт. Вони виготовлені з деревної маси, яка може викликати пожовтіння та плями на одязі. Крім того, клей, яким вони скріплені, може приваблювати комах.

Пластикові контейнери – найкращий варіант для зберігання одягу, оскільки вони не пропускають вологу та небажаний моль. Вистеліть контейнер чистим 100% бавовняним простирадлом, щоб крихкі речі не торкалися пластикового контейнера.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм