Збираєтеся укласти договір страхування? Це важливе рішення, яке потребує ретельної підготовки. Маємо кілька простих та ефективних порад, які допоможуть вам краще зорієнтуватися у виборі страхових продуктів і послуг.
1. Визначте свої потреби.
Перед тим, як обрати страхування, визначте, що саме ви хочете застрахувати і від яких ризиків захиститися. Ознайомтеся з усіма деталями страхування та повною інформацією про страховий продукт. Чітке розуміння того, що саме вам потрібно, допоможе уникнути неприємностей у майбутньому і забезпечить вам максимальний захист.
2. Порівняйте вартість та умови страхування обраного страхового продукту чи послуги в різних страхових компаніях.
Не поспішайте обирати найменш дорогу пропозицію. Найдешевші варіанти можуть приховувати такі неприємні нюанси, як численні винятки і обмеження, через які вам можуть відмовити у виплатах. Порівняйте вартість і умови страхування в різних компаніях, щоб знайти найкращий баланс між ціною і якістю.
Знайти інформацію для порівняння страхових продуктів можна в інформаційному документі про стандартний страховий продукт, який розміщується на вебсайтах страховиків та страхових посередників. У такому документі інформація подана в стандартизованому вигляді. Тож ви легко зможете порівняти пропозиції різних страховиків за однаковими продуктами та зробити обміркований вибір.
3. Оберіть страхову компанію або страхового посередника, яким зможете довіряти.
Відповідально поставтеся до вибору страховика. Дослідіть його онлайн-ресурси. Вебсайт повинен містити чітку та актуальну інформацію про страхову компанію, її власників, керівництво, звітність тощо.
4. Перевірте ліцензію страхової компанії.
Дізнайтеся про наявність ліцензії у страхової компанії або поцікавтеся інформацією про страхового посередника, який пропонує вам укласти договір страхування. Це можна зробити тут.
5. Уважно читайте договір перед підписанням.
Перед підписанням договору ретельно вивчіть усі його умови. Не бійтеся задавати питання і уточнювати всі деталі, які здаються вам незрозумілими. Страховики мають забезпечити вас доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт до укладення договору.
Пам’ятайте, протягом 30 календарних днів з дня укладення договору ви можете відмовитися від його оформлення без пояснення причин. Винятками можуть бути ситуації, коли договір страхування діє менше зазначеного строку або страховику було повідомлено про настання події, що має ознаки страхового випадку за таким договором страхування.
Для додаткової інформації завантажте наші інструкції для споживачів страхових послуг.
Як укласти договір страхування життя? Дізнавайтеся тут.
Як укласти договір страхування інший, ніж страхування життя? Читайте тут.
Довідково
Цю публікацію підготував Національний банк України. Її розповсюдження здійснено за підтримки Проєкту USAID "Інвестиції для стійкості бізнесу". Погляди, представлені в цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США.
Публікацію підготовлено у межах всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії #ЗнайСвоїПрава_Страхування. Мета кампанії – захист прав страхувальників і поліпшення знань споживачів про страхові послуги.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.