"Може стати небезпечним": експерт закликав водіїв не чистити лобове скло методом із соцмереж

новини
877
0


Коли потрібно помити лобове скло автомобіля, то люди використовують багато методів, аби воно мало чистий вигляд. З наближенням зимового періоду проблема з льодом, конденсатом та листям, які заважають водіям бачити дорогу, стає актуальнішою. Водночас експерт застеріг автомобілістів триматися якомога далі від порад з соцмереж, які начебто можуть допомогти очистити скло швидко та легко, пише Express.



Нещодавно у соцмережі TikTok популярним стало відео, де використали картоплю для очищення лобового скла автівки, допомагаючи запобігти туману, конденсату та покращити водонепроникність.

На перший погляд, це може здатися швидким рішенням, проте є кілька ризиків, про які автовласники мають знати. Зокрема автомобільний експерт Роберт Вебстер пояснив, чому це погана ідея.

"Картопля містить крохмаль, який може залишати на склі тимчасову форму захисту, що відштовхує воду. Це робить її швидким рішенням для короткочасної водонепроникності та допоможе дощовій воді скочуватися з лобового скла без залишків. Крохмаль також потенційно може зменшити туман, оскільки створений захисний шар запобігає осіданню вологи на поверхні. Однак на цьому переваги крохмалю закінчуються", - зауважив експерт.

За його словами, крохмаль залишає після себе липку речовину, яка з часом накопичується, особливо коли на поверхню впливають прямі сонячні промені, бруд та інші забруднювачі.

"Це може призвести до того, що вітрове скло буде мати брудний вигляд, що може безпосередньо вплинути на видимість і зробити водіння небезпечним у нічний час, коли світло фар зустрічних автомобілів може стати небезпечним. У мокрих і туманних умовах ризик є ще більш небезпечним", - пояснив експерт.

Вебстер зазначив, що позитивний ефект від картоплі є нетривалим. Як тільки крохмальний шар стирається, цілком можливо, що проблеми з туманом та конденсатом повернуться. Крім того, якщо лобове скло не було належним чином очищене, то ці проблеми можуть стати ще серйознішими.

"Кращим рішенням буде використання спеціальних засобів, призначених для обробки вітрового скла, які були протестовані за погодних умов і визнані безпечними для регулярного використання. До них відносяться спреї проти запотівання та засоби для чищення з гідрофобним покриттям, оскільки вони безпечні для скла і забезпечують довготривалий захист без ризику залишення слідів або подряпин", - рекомендує експерт.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У громаді на Буковині заборонили ввечері їхати на мотоциклах
17 714
Керівнику "Чернівціводоканал" оголосили підозру: на комунальному підприємстві зробили заяву
9 137
Виводив людей з будинку: історія рятувальника, який став відомим завдяки фото
6 228
Проколов колеса, щоб не втік: на Буковині перевіряють співробітників ТЦК через конфлікт
6 215
Сильні дощі та грози: на Буковині зіпсується погода
5 261
На Буковині оголосили підозри 10 посадовцям за розтрати бюджетних коштів на великі суми
5 196
«Вода чудова. Ідіть купатися»: чернівчани ходять на міський пляж попри заборони
4 597
Росія могла вдарити по Чернівцях ракетою Х-101 із касетною бойовою частиною: що відомо
4 198
Взяли пасажира — заплатите штраф до 32 тисяч гривень: водіїв попередили про рейди
4 076
Обороняв Батьківщину від ворогів: на війні загинув воїн з Буковини Віталій Майстрюк
3 615