Те, що нас оточує, впливає на наш настрій, творчість, роботу та інші аспекти життя. Невипадково існує безліч різної літератури, яка розповідає, як обладнати робоче місце. Але, на думку експертів, так само важливо зробити своє житло щасливим, і для цього вам потрібні цілком відчутні та певні речі. Психологи проводили велике дослідження і виявили щонайменше п’ять ознак по-справжньому щасливих будинків і квартир.
Колір інтер’єру
Усі люди прагнуть зробити своє житло затишним і створити у ньому комфортну атмосферу, щоб приємно було повертатися додому і проводити там час. Успіх багато в чому залежить від використання тих або інших кольорів при оформленні інтер’єру. У кожного конкретного відтінку є свої особливості та характеристики, які так чи інакше впливають на наш настрій. Часто люди вибирають свої улюблені кольори, що негативно позначається на кінцевому результаті. Адже деякі відтінки не завжди сприятливо впливають на психіку.
У щасливому будинку обов’язково присутній жовтий колір. Більшість його відтінків викликають у людей гарний настрій і позитивне мислення. Цей колір покращує пам’ять і надає позитивний вплив на зір. Саме тому він незамінний у дитячих кімнатах і робочих кабінетах.
Однак за надлишку яскравого жовтого кольору людина може відчути перевтому, їй буде важко розслабитися. Щоб такої пригнічувальної дії не відбувалося, необхідно використовувати розмиті і більш спокійні тони. А соковитий жовтий можна застосовувати на менших поверхнях, аксесуарах, ввести його як додатковий колір на кухню або у дитячу кімнату. У помірних дозах він збільшує здатність до самоорганізації, завдяки чому добре впливає на психіку і дорослих людей, і підлітків.
Книги
Ви можете бути здивовані, але експерти кажуть, що у щасливому будинку безумовно є книги. Читання завжди було і залишається основним інструментом людини, що встала на шлях саморозвитку. Однак це розуміють далеко не всі. У сучасному суспільстві з’явилося так багато джерел інформації, що люди припинили сприймати книги серйозно, в основному через лінь і брак часу. Звичайно, книгу не прочитаєш за п’ять хвилин, порівняно з прогляданням статті або переглядом відео в інтернеті. Але жодна стаття і жодне відео не змусять мозок працювати так, як це відбувається під час читання якісної літератури. Сприйняття тексту через ноутбук, комп’ютер або телефон не дає такого ефекту, як читання на папері. Коли береш книгу до рук, мозкові хвилі змінюються, серцебиття сповільнюється, а думки заспокоюються. Невипадково, якщо після читання ви лягаєте спати, то спите набагато спокійніше і глибше, ніж якщо засинаєте зі смартфоном у руках. Ось чому у щасливій домівці мають бути книги.
Безлад
Це може здатися дивним, але однією зі складових щастя в оселі є безлад. Усі радісні події після себе залишають у будинку якийсь хаос. З цим не посперечаєшся. Галасливі вечірки, сімейні свята, домашні тварини, діти… Це все сприяє появі безладу. Але, на думку психологів, у цьому і полягає щастя. Далеко не завжди не заправлене у спальні ліжко або не прибраний на кухні посуд кажуть про неохайність мешканців. Швидше за все, вони просто захоплені люди, які насолоджуються життям у своєму будинку.
Якщо безлад заважає вам розслабитися, передбачте спеціальні місця для зберігання речей у кімнаті. Наприклад, можна зробити кілька закритих полиць, куди за потреби ховати дрібні предмети, папір та інші розкидані речі. Так простір виглядатиме більш свіжим, повітряним і організованим.
Світло
Вчені давно з’ясували, що освітлення чинить серйозний вплив на стан людини. Від його інтенсивності, якості та спектральних хвиль залежать психоемоційні відчуття, настрій і навіть здоров’я господарів.
Найбільше інформації людина отримує за допомогою органів зору. Незбалансоване світло безпосередньо діє на сітківку ока, викликаючи загальмовані реакції та роздратування. Те, що наші очі отримують ззовні, те транслюють і у мозок. А звідти через нейронні сигнали інформація розподіляється далі та засвоюється усім організмом. Ось чому світло впливає не тільки на очі, але і на біологічні процеси всього тіла.
Немає кращого засобу для підняття настрою, ніж природне світло. Усі ми неодмінно відчуваємо це, коли вперше після довгої зими визирає ласкаве сонечко. У темних приміщеннях при слабкому освітленні люди швидше втомлюються, почуваються погано і стають схильними до депресії. Якщо через розташування будинку ви не можете забезпечити простору достатньо природного світла, повісьте на вікно легкі штори з тонкого матеріалу. Вони мають бути теплого відтінку, близького до природного денного світла.
РослиниУ багатьох людей є вдома квіти у горщиках або інші кімнатні рослини. Але не усі знають, яку насправді користь вони приносять, як впливають на емоційний стан, і на життя людей в цілому. Рослини допомагають очищати повітря, яким ми дихаємо, і знищують шкідливі токсини.
Природний зелений колір у приміщенні діє позитивно на людину: знижує кров’яний тиск, підвищує задоволеність, покращує концентрацію уваги і надає гарний вплив на загальне самопочуття.
У щасливому будинку обов’язково повинна бути зелень, хоча б трохи. Зелений — колір відродження і молодості. Чим більше у кімнаті кольорів, тим більш затишним і повітряним стає простір. А необхідність піклуватися про щось додає життєвої енергії. Тож не бійтеся розводити вдома квіти. Для приміщень, у яких мало світла, ідеально підійде папороть. Вона подарує спокій усім жителям будинку, а також, як вважають езотерики, захистить від підступів недоброзичливців і вбереже від псування та пристріту.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-09-2024, 01:00
0
564