Чи доводилося вам відчувати, що ви бовкнули зайвого? Часом всі ми опиняємося у ситуації, яка змушує нас сказати те, чого б нам не хотілося говорити.
Це може бути жарт, що псує все, або якийсь необдуманий коментар.
Правда в тому, що іноді для запобігання конфлікту краще просто… тримати язик за зубами.
Є ситуації, коли краще просто мовчки вислухати співрозмовника. Річ у тому, що так ви спостерігаєте за жестами і за тим, як люди висловлюють свої емоції. Мовчання може бути досить корисним, особливо у наступних 7 випадках.
Коли люди пліткують
Все просто — людям подобається брехати. Це здається їм веселою розвагою, однак не варто обговорювати інших людей. Наступного разу, коли хтось почне говорити про ваших друзів або знайомих, нічого не коментуйте. Просто слухайте, і ви багато чого дізнаєтеся не тільки про того, хто говорить, але і про того, хто є об’єктом обговорення.
Якщо ж вас попросять поділитися своєю думкою щодо об’єкта критики, промовчіть або скажіть так: "Мені здається, що він/вона робить все можливе". Хоча у цю мить ви і будете почувати себе незручно, але після, безсумнівно, відчуєте себе набагато краще.
Коли вас запитують про особисте життя
"Як минуло вчорашнє побачення?" або "Як твоє інтимне життя?" Кількість подібних питань у нашому житті складно порахувати. Найчастіше їх задають друзі, тому розгорнута відповідь здається нам абсолютно нешкідливою. Але ваші відповіді повинні зберігати таємничість.
По-перше, тому, що вам навряд чи хотілося б, щоб партнер відповідав на подібні запитання про вас. По-друге, надмірна відкритість у таких темах говорить про вас, як про людину, якій не можна довіряти.
Після явної помилки
Якщо хтось припустився серйозної помилки, краще притримати думки при собі. У такі моменти люди часто схильні робити болючі і навіть помилкові звинувачення, тому утримання від коментарів допомагає уникнути потрапляння у цю пастку.
Не піддавайтеся спокусі вказати людині на її помилку. Якби ви були на її місці, ви б теж почали захищатися. Не намагайтеся змусити її відчувати себе безглуздо. У підсумку ви можете почати виглядати гордовитим, що набагато гірше.
Коли ви добре розбираєтеся у питанні
Всі ми у чомусь успішні, але жити, показуючи свою перевагу, неправильно. Хоча ви можете прагнути, щоб інші визнали наявність у вас досвіду і знань, згадуйте про них лише тоді, коли це доречно.
Наприклад, під час обіду з родичами і друзями зосередьтеся на вираженні своєї подяки за час, проведений разом. У вас ще буде можливість поговорити про свій професійний досвід на роботі чи під час обіду з начальником.
Коли знаєте таємницю, яка може дати вам перевагу
Якщо ви опинилися в ситуації, коли ви знаєте щось таке, що може поліпшити ваше життя, фінансове становище або будь-який інший аспект життя, але це погано вплине на чий-небудь добробут, краще промовчіть.
Зробити це буває досить складно, проте все, що ви скажете, може зробити вас людиною, яка не заслуговує на довіру. Можете не вірити, але мовчання у цьому випадку принесе вам користь у перспективі.
Коли ви не розумієте, про що кажуть інші люди
Рано чи пізно всі ми опиняємося у ситуації, коли в розмові з друзями або колегами не розуміємо, про що взагалі йде мова.
Попри те, що визнання цього факту може зачепити ваше самолюбство, це все одно краще, ніж сказати щось недоречне або таке, що виставить вас у негативному світлі.
Під час сварки
Мовчіть. Слухайте. Вичікуйте. У такі моменти люди схильні говорити речі, про які згодом можуть пожалкувати. Якщо ви засмучені — промовчіть.
Так, ви можете почати сперечатися із начальником, батьками чи близькими, але коли така суперечка перетворюється на сварку, зробіть крок убік. Просто почекайте і заспокойтеся, після чого зможете тверезо обміркувати все, що хочете сказати.
Навіть якщо ви праві, почекайте, тому що інша сторона конфлікту навряд чи зараз готова вас зрозуміти. Спочатку стриматися буде складно, але з часом ви цьому навчитеся.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
1-09-2024, 00:45
0
975