* На правах реклами
22 серпня відбулась прес-конференція "Чому в Україні може суттєво погіршитися Інтернет?", яку організували Інтернет Асоціація України (ІнАУ) і Асоціація правовласників та постачальників контенту (АППК) за підтримки Офісу ефективного регулювання BRDO і спільнот "Телеком Юкрейн" та "УКОЗ". На конференції йшлось про пропозиції Державної податкової служби України перевести підприємства малого бізнесу – постачальників послуг доступу до мережі Інтернет зі спрощеної на загальну систему оподаткування. Сьогодні малі та середні учасники ринку телеком-послуг на законних підставах здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування.
Учасники прес-конференції обґрунтували позицію, що скасування "спрощенки" ймовірно
призведе до цілого ряду негативних соціальних, економічних і безпекових наслідків: - зростання вартість послуг;
- ймовірного погіршення їхньої якості у перспективі;
- послаблення сталості під час воєнних руйнувань і вимкнень електрики;
- знищення децентралізованої системи зв'язку, яка є критично важливою під час війни, коли кожен провайдер забезпечує доступ до інтернету навіть в умовах знеструмлення.
Ось деякі тези з виступів учасників:
Олександр Савчук, Голова Правління ІнАУ: Від скасування спрощеної системи оподаткування програє суспільство: монополізація і концентрація ринків не призводить до покращення цін, до покращення технічної якості послуг, до покращення якості обслуговування.
Максим Смілянець, співзасновник платформи Telecom Ukraine: Я не розумію, для цього ця штучно створена війна під виглядом реформ. Ми готові публічно довести необґрунтованість невідомо звідки взятих цифр і розрахунків прибічників скасування спрощенки.
Зокрема учасники прес-конференції закликали владу:
• під час війни не змінювати правила оподаткування для важливої для економіки та обороноздатності країни галузі;
• повернути ДПС та Мінфін до конструктивного діалогу з галуззю;
• якщо є претензії до галузі, вирішувати їх шляхом обговорення змін до законодавства або інших нормативно-правових актів із залученням відповідних органів виконавчої влади на майданчику Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.
Від вашого голосу залежить якість і ціна інтернету, ІнАУ пропонує підтримати петицію: https://petition.kmu.gov.ua/petitions/7060
8-09-2024, 15:00
0
3 123