Осінь — чудова пора для збору корисних ягід, які можуть суттєво покращити ваше здоров'я. Ягоди, зібрані в цей період, наповнені вітамінами та мінералами, та підтримують організм і допомагають боротися з різними захворюваннями. Які корисні властивості мають найбільш популярні осінні ягоди?
Про це
пише РБК-Україна (проєкт Styler).
ШипшинаШипшина — одна з найцінніших ягід для підтримки імунітету та нормалізації травлення. Вона багата на вітамін С, який зміцнює імунну систему, стабілізує роботу серця і зміцнює судини.
Шипшина також сприяє зниженню рівня холестерину та кров'яного тиску. Вона допомагає регенерації органів та систем організму в цілому.
Збирати плоди можна з ранньої осені до пізньої осені, але чим довше плоди висіли на гілці, тим солодші вони стають, хоч і втрачають вітамін С.
КалинаКалина має чудові властивості для покращення роботи кишківник і серця. Її ягоди містять велику кількість аскорбінової кислоти, що стабілізує кров'яний тиск і покращує кровообіг.
Калина також має легкий сечогінний ефект, що допомагає виводити зайву рідину з організму. Вона прискорює загоєння ран, корисна при виразках шлунка та дванадцятипалої кишки, а також допомагає при захворюваннях печінки й жовчного міхура.
Ягоди збирають з ранньої осені до пізньої осені, зберігаючи їх у сухих і прохолодних місцях.
ОбліпихаОбліпиха є справжнім осіннім цілителем. Вона лікує опіки, рани, гастрити та виразки. Ягода також допомагає при серцевих захворюваннях, покращує стан нервової системи й шкіри.
Обліпиху збирають акуратно маленькими ножицями, намагаючись не пошкодити плоди. Ягоди зберігають у сухих і прохолодних умовах.
ЖуравлинаЖуравлина славиться своїми жарознижувальними, антибактеріальними й сечогінними властивостями. Вона покращує процеси травлення, заспокоює нервову систему і посилює ефект антибіотиків.
Журавлина корисна при цинзі й варикозному розширенні вен. Її збирають з вересня, зберігаючи в сухих і прохолодних місцях.
ГоробинаГоробина цінується за здатність швидко відновлювати сили й має протипухлинні, кровоспинні та спазмолітичні властивості. Ягода корисна при діабеті й жовчнокам’яній хворобі.
Залежно від сорту, горобина може підвищувати (червоноплода) або знижувати (чорноплода) кров'яний тиск. Червону горобину збирають у серпні, а чорноплоду - у вересні або після перших заморозків.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-08-2024, 01:30
0
731