RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » COVID-19 знову зростає: 7 дієвих способів уберегтися



Було би не зовсім точно сказати, що COVID повернувся, коли він ніколи не зникав. Але вірус знову дає про себе знати.

"Ми спостерігали певну сезонну тенденцію, коли був сплеск захворюваності на COVID влітку, а потім ще один взимку — зазвичай зимовий був більш серйозним", — каже Майкл Бен-Адерет, доктор медичних наук , медичний працівник директор лікарняної епідеміології Cedars-Sinai, розповідає Cedars-Sinai Newsroom.



"Варіанти FLiRT — це лише технічний термін для продовження мутації варіантів Omicron COVID-19. І за останній рік чи близько того практично всі варіанти COVID-19, які ми бачили, що циркулювали в Сполучених Штатах, були варіантами Омікрон".

Хоча природно нервувати через спалахи COVID, літні сплески не є чимось незвичайним.

"Так було вже кілька років", — каже доктор Бен-Адерет.

"Чому це так, я не думаю, що ніхто справді розуміє. Багато вірусів мають сезонний характер. Деякі віруси є сезонними влітку; деякі взимку. Схоже, що COVID-19 є в обох. Частина цього пов’язана з самим вірусом — вірусологією, тим, як він поширюється. І ще одним аспектом цього є людська поведінка: школа поза школою, люди у відпустці, люди подорожують, люди змішуються між собою та займаються іншими видами діяльності, дійсно відіграють важливу роль у цьому літньому сплеску".

У зв’язку з різким зростанням COVID-19, ось як захистити себе та інших від захворювання.

Носіть маску


Правильна маска може допомогти запобігти передачі.

"Обов’язково носите хорошу маску, яка добре сидить. Доведено, що вони допомагають запобігти поширенню COVID-19", — каже доктор Бен-Адерет.

"Якщо ви не були щеплені, вакцини все ще доступні, і справді найкраще бути в курсі своїх щеплень. Уникайте перебування поруч з іншими хворими. Якщо ви зазнали опромінення або захворіли, залишайтеся вдома, якщо вам не потрібно виходити на вулицю".

Вакцини та ревакцинатори


CDC рекомендує бути в курсі вакцин і бустерів.

"Хоча вакциновані люди інколи заражаються вірусом, який викликає COVID-19, дотримання вакцин проти COVID-19 значно знижує ризик серйозного захворювання, госпіталізації або смерті від COVID-19".

"Кожна особа віком від шести місяців повинна отримати оновлену вакцину проти COVID-19 і вакцину проти грипу 2024-2025 рр., включно з вагітними матерями, – каже директор CDC д-р Менді Коен . – Для RSV всі немовлята віком до 8 місяців і діти 8-19 місяців з Фактори ризику повинні отримати нірсівам. Вагітні мами на терміні вагітності 32-36 тижнів можуть отримати вакцину проти RSV".


Чисте повітря


CDC рекомендує вжити заходів для очищення повітря .

"Якщо у вашому домі є система центрального опалення, вентиляції та кондиціонування повітря (HVAC, система з повітропроводами, які проходять по всьому будинку), яка має фільтр, встановіть вентилятор у положення "увімкнено" замість "автоматично", коли ви маєте відвідувачів і використовуєте гофровані фільтри. Міняйте фільтр кожні три місяці або відповідно до інструкцій виробника".

Пройти тестування

Якщо сумніваєтеся, пройдіть тестування.

"Усі доступні тести, як комерційні, так і домашні, все одно перевірятимуться на варіанти FLiRT", — каже доктор Бен-Адерет.

"Paxlovid все ще широко доступний і працює дуже добре. Таким чином, не спостерігалося жодного зниження активності Paxlovid, і його все ще рекомендують людям із високим ризиком захворювання на COVID-19".


Залишайся вдома


Якщо у вас позитивний тест на COVID, CDC рекомендує залишатися вдома, щоб зупинити поширення вірусу .

"Коли ви повернетеся до своїх звичайних справ, протягом наступних 5 днів вживайте додаткових заходів обережності, наприклад, вживайте додаткових заходів для очищення повітря, гігієни, масок, фізичної дистанції та/або тестування, коли ви будете знаходитися в приміщенні з іншими людьми. Це особливо важливо, щоб захистити людей із факторами, які підвищують ризик важких захворювань від респіраторних вірусів".

Гарна гігієна

Продовжуйте дотримуватися правил гігієни, наприклад ретельно мийте руки.

"Миття рук завжди було одним із найефективніших способів запобігання хворобам", — каже доктор Пунам Хетрапал Сінгх , регіональний директор ВООЗ у регіоні Південно-Східної Азії.

"Це проста дія, яка приносить дивіденди, коли мова заходить про збереження нашого здоров’я та безпеки. Миття рук також є одним із ключових наріжних каменів профілактики COVID-19. Зараз, як ніколи, коли ми приймаємо нову норму та живемо з COVID-19, гігієна рук має стати невід’ємною частиною нашого розпорядку дня та нашого життя під час цієї пандемії та за її межами, щоб захистити нас від хвороб".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
18-08-2024, 00:59
Коментарів 1 Переглядів 2 364

Теги -
Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 18 серпня 2024 12:50
В новині:
Та як лишатися дома, якщо завтра треба йти працювати?
Якщо ситуація буде складною, зробіть 3 1 вересня в закладах освіти змішане навчання.
1 тиждень - половина школи очно, інша дистанційно
2 тиждень - навпаки
Школярі легко переносять COVID,але є безсимптомними носіями.
Якщо їх трохи менше буде на вулицях - піде тільки на користь.


За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.

Водопостачання відключене на майже 30 вулицях.


Загалом президент позбавив нагород 34 людей
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.