Чому в'януть квіти в будинку: прикмети та забобони

новини / Лайфхаки
1 646
0

В'янення квітів у будинку може бути не лише результатом неправильного догляду, але і ознакою можливих проблем, відповідно до народних прикмет і забобонів. Вірять, що рослини здатні відображати енергетичний стан дому та попереджати про можливі неприємності.

РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає, чому в'януть квіти у будинку та що про це кажуть забобони.



Чому в’януть кімнатні рослини


Кімнатні рослини можуть в'янути з різних причин. А саме:

– Перепади температур. Більшість рослин почуваються комфортно при температурі 18-26°С. Якщо температура виходить за ці межі, квітка може зів'янути.
– Відсутність добрив. Рослини потребують добрив для здорового росту. Використовуйте підгодівлю, яка підходить саме для вашої рослини, і дотримуйтеся рекомендацій щодо догляду.
– Шкідники. Домашні рослини, як і городні, потрібно захищати від комах. Виявлення шкідників і своєчасне їх усунення допоможе зберегти рослину здоровою.

Також частою причиною поганого росту домашніх рослин у будинку є неправильний полив. Це може бути через недостатню або надлишкову кількість води.

Занадто частий полив може призвести до загнивання коренів і загибелі рослини, тоді як недостатній полив залишає ґрунт сухим і теж шкодить рослині. Щоб уникнути цих проблем, перевіряйте вологість ґрунту пальцем.

Поливати рослину потрібно рівномірно по всій поверхні ґрунту, щоб корені отримували достатньо води. Поливайте до тих пір, поки вода не почне текти з дренажних отворів. Це допоможе забезпечити рослині потрібну кількість вологи.

Прикмети і забобони


Окрім наукових причин, існують також езотеричні пояснення в'янення кімнатних рослин. Згідно з народними повір'ями, квіти в будинку можуть попереджати господарів про небезпеку. Ось деякі з них:

– Навроки і пристріт. Наші предки вірили, що рослини можуть забирати на себе негативну енергетику. Якщо квітка в горщику зів'яла, це може означати, що вас врятували від серйозних проблем.
– Хвороби і невдачі. В'янення кімнатних квітів може бути ознакою того, що господар будинку скоро захворіє або втратить гроші.
– Часті скандали і лайка. Квіти вбирають у себе будь-яку енергетику. Якщо вдома постійно конфліктують, рослини почнуть гинути.

Деякі рослини не рекомендується тримати в житлових приміщеннях через їхню негативну енергетику. Наприклад, кали вважаються носіями енергії печалі та можуть викликати депресивний стан у людей.

Плющ, а також інші в'юнкі рослини, можуть обмежувати розвиток господаря будинку, заважаючи йому досягати нових цілей у житті. Особливо небезпечним плющ вважається для дівчат - вважають, що його присутність у квартирі може приносити нещастя в особисте життя.

Як уникнути проблем з кімнатними рослинами


Щоб уникнути проблем з доглядом за рослинами, треба дотримуватися рекомендацій по їх догляду.

– Правильне місце розташування. Одним рослинам потрібно більше сонця, іншим - тінь. Дізнайтеся про вимоги вашої рослини і розмістить її у відповідному місці.
– Тип ґрунту. Різні типи рослин потребують різного ґрунту. Це важливо враховувати при пересадці або покупці нової рослини.
– Дренаж. Використовуйте горщики з дренажними отворами для забезпечення вентиляції ґрунту та контролю рівня вологості.
– Сезонний догляд. Взимку рослинам зазвичай потрібно менше води і добрив, оскільки вони перебувають у стані спокою. Влітку - більше, через підвищену температуру та випаровування.

Дотримуючись цих порад, ви зможете забезпечити вашим рослинам належний догляд і уникнути проблем з в'яненням листя.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують
Більше не Першотравневий: відзавтра райсуд у Чернівцях називатиметься інакше
Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого система “Оберіг” внесла до «чорного списку»
«Їх викидали і палили»: працівники Чернівецького музею відновили ікони, яким понад сто років
«Це була наша найкраща гра в сезоні»: капітан «Буковини» прокоментував гру «жовто-чорних» з «Динамо»
У Чернівцях біля лікарні на тротуар впало дерево - фото
«Пацьорки, цятки, коралики»: у Чернівцях презентували книгу про традиційні бісерні прикраси
Шукають майже два тижні: батьки 13-річної Еріки Руснак просять її повернутися - відео
Вперше за 60 років: у Чернівцях розпочнуть капремонт вулиці Головної за 200 мільйонів гривень
Замість басейну - котлован: територія для Палацу водних видів спорту у Чернівцях стала небезпечною - фото
Звільнилися двоє заступників керівника управління освіти Чернівців: що сталося