* Реклама
Наше волосся, як і вага, — одні з головних індикаторів фізичного і ментального здоров’я. Саме вони першими сигналізують про те, що організм переживає складні часи та потребує допомоги. Навіть у здорової людини волосся може випадати через дію постійного стресу — цей феномен називається телогеновою алопецією.
Коли ми переживаємо стресові ситуації, центральна нервова система зазнає колосального навантаження, а організм переходить у режим збереження енергії. Спочатку волосся припиняє рости (тобто вступає у фазу телогену), а за 2–4 місяців починає активно випадати — це цілком природна реакція на велику кількість кортизолу (гормон стресу).
Як допомогти організму? Ось кілька очевидних кроків:
• Збагатіть раціон вітамінами групи В
Найкориснішим буде біотин (B7) — у чистому вигляді або з підсилювальними інгредієнтами. Наприклад,
біотин Perla Helsa містить амінокислоти L-метіонін і L-цистеїн, які додатково активізують синтез кератину і виводять з організму токсичні сполуки. Біотин допомагає відновлювати волосся, шкіру і нігті, а також знімає запалення в нервовій системі і запобігає ушкодженню нервів.
Окрім групи В, радимо звернути увагу й на інші вітаміни та мінерали. Наприклад, вітамін А поліпшує еластичність і щільність волосся, вітамін С бере участь у синтезі колагену і зміцнює капіляри (зокрема, й ті що живлять волосся). Цинк нормалізує роботу сальних залоз і поліпшує синтез кератину, а селен надає потужний поштовх для росту нового волосся.
• Намагайтеся приборкувати стрес
Ми не завжди можемо позбутися стресу, тому наша задача — адаптуватися до нього. Ці поради ви вже чули багато разів, спробуйте зробити їх рутиною. Для зняття стресу вкрай необхідні щоденні прогулянки (особливо корисно бути на природі), повноцінний сон, відмова від надмірної активності в соціальних мережах. Ви повинні регулярно відчувати позитивні емоції — саме відновлення емоційної рівноваги стане вирішальним кроком на шляху до гарного волосся.
• Стежте за харчуванням
Алопеція може бути пов’язана з порушеннями роботи нервової системи або з поганим харчуванням і проблемами із засвоєнням їжі в тонкому кишківнику. Ваше завдання — скорегувати раціон і функціонування всієї травної системи. Що має бути в щоденному меню? Білок — найважливіший елемент, тому що саме амінокислоти в його складі відповідають за здорове, густе і блискуче волосся. Крім того, потрібно частіше їсти морську рибу (оселедець, атлантична скумбрія, лосось), яйця, бобові, шпинат, рослинні жири (авокадо, насіння, олії, горіхи), кисломолочні продукти.
• Поліпшуйте кровообіг шкіри голови
Оскільки стан волосся і його кількість залежать від живлення, намагайтеся хоча б раз на тиждень робити масаж голови. Фолікули з волосяними сосочками пов'язані з кровоносними судинами, які через стрес або інші фактори можуть звужуватися, не постачаючи до фолікулів достатньої кількості поживних речовин.
Що буде, якщо не боротися із випадінням волосся через стрес?
Якщо залишити все, як є, можна стикнутися з хронічною алопецією і навіть втратити більшу частину волосся. Це спричинить додатковий стрес від власного відображення у дзеркалі, дисморфофобію та інші психічні розлади.
І ще, майте на увазі: якщо протягом року ви не помічаєте жодних позитивних змін у кількості і якості волосся, варто звернутися до лікаря. Затяжне випадіння волосся може бути симптомом деяких серйозних захворювань, наприклад розладів у роботі щитоподібної залози, анемії або цукрового діабету.
5-08-2024, 14:25
0
694