За останнє десятиріччя обсяги відтворення лісів у Карпатському регіоні перевищують площу суцільних зрубів у середньому на 10-15 відсотків. Заготівля деревини ведеться в межах науково обґрунтованої норми – розрахункової лісосіки.
Заготовляти деревини не більше, аніж приростає, використовувати ліси без зменшення їх кількості – основний принцип сталого лісокористування, запевняє начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Воробчук.
Інтенсивність лісокористування становить близько
45 відсотків річного приросту деревини. Тоді як в країнах Європи, з якими часто порівнюють Україну, – Австрії, Німеччині, Угорщині, Чехії, Словаччині та інших цей показник сягає 80 відсотків річного приросту деревини. За даними обласного управління лісового та мисливського господарства, ліси зі сталим лісокористуванням збагачують навколишнє середовище: стабілізують ґрунти, забезпечують умови проживання для представників дикої фауни, очищують повітря і воду, блокують парникові гази, забезпечують рекреацію та оздоровлення. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
19-10-2010, 14:17
0
1 672