RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Холодна чи гаряча? Яку температуру води обирати відповідно до виду плям


Коли потрібно швидко вивести пляму з одягу чи оббивки меблів, можна припустити, що температура води не має значення. Проте, залежно від речовини, яка залишила сліди на тканині, температура води може або загальмувати процес видалення, або взагалі закріпити пляму.

Про те, як підбирати температуру води до виду плями і що необхідно зробити перед видаленням брудних слідів з тканини, пише Lifehacker.



Коли виводити плями з гарячою водою

У більшості випадків краще прати забруднені речі в теплій або гарячій воді, але не в окропі. Використовувати окріп можна лише для міцних тканин.

Воду такої температури не радять використовувати на делікатних матеріалах, таких як шовк або вовна.

Окріп може бути ефективним для певних плям, наприклад, плям від ягід, але робити це слід з обережністю. До того ж хоча висока температура може допомогти розщепити пляму, вона також може закріпити певні плями.

Наприклад, тепла або гаряча вода допомагає ефективно видалити плями в таких випадках:

бруд і багнюка: спершу дайте плямі повністю висохнути, а потім приберіть якомога більше сухого бруду, перш ніж прати тканину в теплій воді;

плями олії та жиру: на пляму радять нанести господарське мило, залишити на кілька хвилин, а потім випрати тканину в гарячій воді (не киплячій, але настільки гарячій, наскільки дозволяє матеріал);

сліди від поту: для ефективного видалення слідів поту слід попередньо обробити пляму сумішшю харчової соди і води, а потім випрати у теплій воді.

Також рекомендують використовувати теплу або гарячу воду для плям від таких речовин:

барвник і маркер;
яйця;
трава;
страви з томатів;
помада;
лосьйон;
гірчиця;
взуттєвий крем.

Коли виводити плями з холодною водою

Холодна вода вважається найкращим варіантом для видалення плям у таких випадках:

плями крові: гаряча вода може закріпити білок у волокнах тканини, що ускладнить виведення плями - тож радять прополоскати тканину під холодною проточною водою перед звичайним пранням;

шоколад: холодна вода, якою слід промити пляму, допомагає запобігти подальшому в'їданню шоколаду в тканину - а потім радять використати засіб для видалення плям;

вино: холодна вода допомагає розбавити вино, пляму від якого все ж радять потім обробити спеціальним засобом або сумішшю засобу для посуду і перекису водню;

фарба: холодна вода найкраще справляється з плямами від водоемульсійної фарби, видаляючи більшу частину рідини перед звичайним пранням.

Використовувати холодну воду також рекомендують для виведення плям від таких речовин і продуктів:

алкогольні і безалкогольні напої;
дитяче харчування/суміші;
віск від свічок;
сир;
кава і чай;
жувальна гумка;
желе і джем;
молоко і молочні продукти;
соєвий соус;
зубна паста.

Незалежно від того, що ви пролили на себе або на диван, намагайтеся якнайшвидше видалити пляму, щоб не дати речовині в'їстися в волокна матеріалу.

Як використовувати воду для виведення плям

Видаляючи пляму з одягу та оббивки, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

завжди перевіряйте температуру води і мийний розчин на невеликій прихованій ділянці тканини, щоб переконатися, що це не спричинить пошкодження або знебарвлення;

обережно "промокайте" пляму - це допомагає підняти бруд, не втираючи його далі в тканину;

завжди ознайомлюйтесь з інструкціями по догляду за тканиною, щоб не пошкодити матеріал.

При використанні гарячої води рекомендують промокнути пляму, а потім нанести на неї засіб для виведення плям. Замочування може бути ефективним, але його слід проводити з урахуванням стійкості тканини до нагрівання.

Для плям, які потребують холодної води, зазвичай найкраще замочувати всю забруднену ділянку. Це допоможе вивести речовину з волокон тканини.

Проте якщо пляма на м'яких меблях, замочування - не найкращий варіант. Для плям, які реагують на холодну воду, рекомендують використати пульверизатор, щоб злегка розпорошити воду на забруднену ділянку - а потім промокнути пляму чистою ганчіркою.

Якщо плями потрібно видаляти в гарячій воді, краще протерти забруднену ділянку на меблях змоченою ганчіркою. Якщо є можливість, найкраще обробити пляму пароочисником - але будьте обережні, щоб не розмочити оббивку.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-07-2024, 00:30
Коментарів 0 Переглядів 845


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.