Упродовж 9-10 травня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича провели пітчинг бізнес-ідей студентських стартапів, який реалізується в рамках Бізнес-інкубатора "Innovation challenge". Укрексімбанк підтримав пітчинг у якості партнера, що надасть грант на реалізацію проєкту студенту, який представив найкращий проєкт в напрямку експортно-імпортної діяльності.
Бізнес-інкубатор націлений на підготовку студентів до реалізації власних бізнес-ідей і формування дієвих фахівців готових до практичної діяльності, популяризацію підприємницької діяльності серед молоді, формування екосистеми стартапів в університеті тощо. Орієнтовна кількість учасників програми – 100 студентів, серед них значна частка – ВПО.
"Стратегія та місія банку – це підтримка бізнесу, у тому числі експортно та імпортно орієнтованого. Ми не фокусуємось лише на підтримці діючого бізнесу, також наш банк зацікавлений у розвитку саме молодого бізнесу, який у своєю чергою, створить нові робочі місця, відповідно збільшить податкові надходження і цим самим буде брати участь у розбудові нашої країни. Тому для нас дуже важлива підтримка саме таких проєктів, які будуть направлені на майбутнє нашої держави. У пітчингу бізнес-інкубаторів, банк бере участь, як грантодавець. Кошти будуть направлені переможцю на розвиток його ідеї. Окрім коштів банк надаватиме консультацію у розробці ідеї, у створенні експортних контрактів та виявлення всебічної допомоги", - розповідає керівник філії "Укрексімбанк" у Чернівцях Віктор МЕЩЕРОВ.
Участь у конкурсі взяли 51 студент (різних факультетів і спеціальностей) які протягом двох днів презентували 39 власних бізнес-проектів.
"В межах Бізнес-інкубатора студенти активно працюють над розвитком своїх бізнес-ідей, отримуючи підтримку від відомих представників бізнес-середовища в рамках спеціальної комерційної програми. Вони беруть участь у зустрічах з підприємцями, спільних мережевих заходах та колабораціях. Сьогодні студенти презентують свої бізнес-ідеї та проєкти, які планують реалізувати. Учасники цього заходу представлені різними групами студентів: від тих, хто тільки формує ідеї, до вже діючих стартаперів, які випробовують свої концепції на практиці. Всі проєкти, що представлені на заході, є частиною ініціативи нашого університету. Завдяки підтримці наших донорів - "Укрексімбанку", "ПриватБанку", "Райффайзен Банку" та компанії "Епіцентр", які створили призовий фонд, наші студенти отримають фінансову підтримку. Всі ці кошти будуть спрямовані на розвиток студентських проєктів, а критерії призначення фінансування визначаються самими донорами", - каже доцент кафедри фінансів ЧНУ Євген ТКАЧ.
За результатами проведеного конкурсу бізнес-ідей Укрексімбанк надасть грант переможцю проєкту направленого саме на експортно-імпортну діяльність. На сьогодні відновлення українського експорту — це сильна конкурентоздатна економіка та притік до держави валютної виручки, що гарантує макроекономічну стабільність і пришвидшує перемогу України над агресором. За підсумками 2022 року Укрексімбанк став Банком першого вибору для експортерів та імпортерів. Підтримка експортерів — це одна з головних місій Укрексімбанку. У цьому питанні Банк має унікальне на ринку позиціонування.
Що відомо про пітчинг
Бізнес-інкубатор – це організація, яка займається підтримкою проєктів підприємців-початківців (компаній, які розпочинають свою діяльність) на етапах їхнього становлення та розвитку: від розробки ідеї до її комерціалізації. Групою фахівців університету за участю фахівців практиків, підприємницьких та фінансових структур реалізується відповідна навчально-інкубаційна програма "Як організувати власний бізнес".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.