Сік є продуктом, який можна пити в будь-який час доби - після тренування, під час перекусу або додавати в тропічний смузі. Попри те, що фрукти та овочі в питному вигляді здаються корисними, є багато різних аспектів, які необхідно враховувати, пише Today.com.
У Міністерстві сільського господарства США розповіли, що найпопулярнішим фруктовим соком в Америці є апельсиновий. Проте у супермаркетах є безліч інших варіантів, окрім апельсинового соку - від ягідного до кавунового, а також різні суміші та коктейлі. Тому обирати правильний сік важливо, адже він може означати різницю між джерелом поживних речовин або не більше ніж цукровою водою.
У виданні наголошують, що більшість "сокових продуктів" насправді є підсолодженими напоями - зазвичай це вода з додаванням цукру, до прикладу, кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози. Тому необхідно дивитися на етикетку та обирати тільки 100% сік, який містить у собі багато поживних речовин, порадили "Дієтичні рекомендації для американців на 2020-2025 роки".
Зареєстрований дієтолог Наталі Ріццо розповідає, що деякі види соку можна додати до здорового раціону.
"Оскільки 100% сік виготовляється тільки з фруктів або овочів, він не містить ніякого доданого цукру. Вживання соку - це хороший спосіб отримати поживні речовини з їжі, якщо ви не можете задовольнити свою щоденну норму фруктів або овочів", - порадила Ріцоо.
За словами зареєстрованого дієтолога в Нью-Йорку Лізи Янг, пиття соку є способом швидко отримати поживні речовини, завдяки чому вам не доведеться докладати багато зусиль, аби отримати вітаміни.
Проте Янг додала, що недоліком соку є те, що такий напій має рідкі калорії, тому він має менше клітковини, ніж у звичайних овочах або фруктах. Через це ви не відчуваєте ситості так само як коли пережовуєте їжу.
Ріццо радить під час вибору соку обирати продукти, на яких спереду написано "100% сік", а першим інгредієнтом має бути фрукт або овоч, проте бажано, щоб це був один інгредієнт. Янг підкреслила, що в такому напої буде натуральний цукор, тому там не має бути жодного доданого цукру.
Отже, дієтологи радять купувати три найкращі варіанти соку:
Гранатовий сікРіццо запевнила, що існує багато досліджень щодо користі гранатового соку. Для його виготовлення використовується цілий гранат, тому він містить багато поліфенолів, або антиоксидантів, які борються із запаленням.
"Дослідження, фінансовані виробниками гранатів, показують, що щоденне вживання соку має потенційні переваги для зорової пам'яті у людей середнього та старшого віку", - додають у матеріалі.
Буряковий сікЗа словами Ріццо, буряковий сік містить нітрати, тобто сполуку, яка розщеплюється в організмі на оксид азоту. Цей засіб є потужним для розширювання судин, завдяки чому кровоносні судини відкриваються та збільшують кровотік по всьому тілу.
Також було доведено, що буряковий сік скорочує час до виснаження під час фізичних вправ та знижує кров'яний тиск.
"Єдиний мінус в тому, що буряковий сік не дуже смачний, тому багато людей вживають його в концентрованому вигляді, щоб отримати користь", - каже дієтолог.
Овочевий сік з низьким вмістом натріюЗа словами Янг, такий сік містить багато антиоксидантів, а саме лікопін та вітамін C. Крім того, у ньому є багато калію та низький вміст калорій і цукру. Томатний сік також належить до цієї категорії, проте дієтолог надає перевагу суміші овочевих соків.
Як правило, овочевий сік є солоний, тому краще купувати його з низьким вмістом натрію.
"Я п'ю його щодня. Він дійсно також задовольняє апетит. Тож це чудовий післяобідній перекус", - запевнила Янг.
Інші корисні соки
Терпкий вишневий сік"Терпкий вишневий сік - один з моїх улюблених напоїв, який я рекомендую спортсменам, оскільки доведено, що він зменшує біль у м'язах", - наголосила Ріццо.
Своєю чергою Янг порадила обирати натуральний вишневий сік без додавання цукру. Також цей напій вважають природним снодійним засобом, адже терпка вишня містить мелатонін і триптофан, які допомагають заснути.
За словами Янг, через те, що такий сік є терпким, до нього часто додають багато цукру, така ж історія із журавлинним соком, тому необхідно уважно читати етикетку.
Апельсиновий або грейпфрутовий сікЯнг пояснила, що цитрусові соки мають дуже високий вміст вітаміну C, тому є досить популярними. Вона любить пити грейпфрутовий сік, проте застерігає людей бути уважними до його взаємодії з ліками, зокрема зі статинами.
Ріццо каже, що апельсиновий сік з концентрату цілком можна пити, якщо він не містить цукру.
Який сік має менше цукруЗа словами Ріццо, усі 100% фруктові соки містять натуральний цукор, проте несолодкий терпкий вишневий сік зовсім не має солодкого смаку. Овочевий, зокрема томатний сік має менше цукру, ніж інші варіанти, зазначає Янг. Буряковий сік теж має низький вміст цукру.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-05-2024, 17:37
0
9 811