* На правах реклами
Якщо часто носити сумку, та ще й не дуже акуратно, то вже через деякий час можна помітити перші сліди зношеності. Наприклад, потертості або дрібні подряпини. Від навантаження ручки можуть покритися тріщинами або ж зовсім відірватися через те, що тканина перетерлася. Сумочка може перестати тримати форму, а замок — відкриватися. Щоб такі проблеми виникли якомога пізніше, за аксесуаром потрібно доглядати правильно. Якщо ж дефекти стали помітні, слід виконати реставрацію. Що це таке, куди звертатися і чи можна вирішити проблему самостійно – компанія
Reborn розкаже далі в матеріалі.
Що таке реставрація сумочки?
Реставрація - це цілий комплекс із відновлення речей. В конкретному випадку – сумок, рюкзаків або валіз. До нього входить чистка, фарбування, усунення дефектів і несправностей зі збереженням первинного вигляду. Реставрація сумок потребує певної майстерності, тому найправильніше рішення – звернення до майстерні, яка надає такі послуги. Однак деякі дрібні дефекти можна спробувати виправити самостійно.
Коли краще звертатися до професіоналів?
Існує безліч серйозних дефектів, які майстри не радять усувати в домашніх умовах, щоб не розчаруватися в результаті. Професійний ремонт сумок потрібен у таких випадках:
- Заміна кілець, люверсів. Для такої роботи потрібне спеціальне обладнання.
- Заміна підкладки. Вона буде пошита заново, відповідно до колишньої.
- Заміна зламаної блискавки. Акуратно пришити нову без належного досвіду досить непросто.
- Заміна/ремонт окантовки. Важливо не тільки правильно підібрати нову деталь, а й використовувати правильну технологію в роботі.
- Ремонт валізи. Найчастіші варіанти: заміна коліс і висувної ручки.
- Усунення наскрізних пошкоджень. Тільки в майстерні є достатній вибір матеріалу, який допоможе непомітно приховати чи зашити дірку.
Що можна зробити в домашніх умовах?
Самостійно можна виконати простий косметичний ремонт сумок, який не потребує спеціальних навичок або додаткового обладнання.
Маскування дефектів
Якщо є навички шиття, можна замаскувати пошкодження ексклюзивним декором. Використовувати нашивку, аплікацію, намистини тощо. Це може бути ідеальним варіантом для реставрації підліткового рюкзака. У такий спосіб неважко заховати потертості, подряпини або тріщини. Якщо на шкіряному виробі пошкодження несуттєве, можна спробувати використати "рідку шкіру". Потрібно тільки підібрати колір правильно. Засіб необхідно наносити тонкими шарами. Його кількість залежить від глибини пошкодження.
Очищення матеріалу від плям
Якщо тканинні вироби можна мочити, а в деяких випадках навіть прати в машинці, то з іншими матеріалами все може бути не так просто. Наприклад, шкіряні сумки можна спробувати обробити мильним розчином з додаванням нашатирю:
- вода - 0,5 ст;
- мило - 10 г;
- спирт - 1 ст. л.
Сильно мочити виріб заборонено, щоб не зіпсувати. Надлишки вологи потрібно видалити сухою м'якою тканиною або рушником. Маленькі плями легко видаляються міцелярною водою або іншим засобом для зняття макіяжу без спирту. Для усунення жирних плям підійде крейдяна крихта. Крейду потрібно подрібнити, нанести на пляму і залишити на ніч, відтак акуратно витерти.
Замшевій тканині потрібне сухе чищення спеціальною щіткою, а з білої поверхні пляму можна спробувати прибрати звичайною канцелярською гумкою. Якщо не виходить – тільки хімчистка.
Лагодження ручок
Найлегший і найшвидший спосіб - декорування. Наприклад, на місце подряпини або потертості можна пов'язати хустку або стрічку, обмотати ручку ланцюжком з великими ланками тощо. Ще один варіант - зшити шкіряний чохол.
За будь-яких значних пошкоджень реставрація сумок потребує втручання майстра. Інакше високий ризик остаточно зіпсувати сумку.
29-04-2024, 11:45
0
1 085