RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Чи знаєте ви, що більшість режимів на сучасних пральних машинах або непотрібні, або навіть небезпечні для речей? Вся річ у тому, що виробник щорічно змушений вигадувати та додавати нові режими, щоб створювати привабливий дизайн моделей пральних машин і збільшувати кількість покупців.

Однак близько 70% режимів просто непотрібні і навіть небезпечні.



Основні режими прання (класичні)

Коли були винайдені перші пральні машинки (на початку 20 століття), у них був мінімальний набір функцій, але вони справлялися з основним завданням — випрати білизну, виготовлену з різних тканин.

Основні режими прання, якими могли похвалитися перші пральні машинки, це:

бавовна;
синтетика;
шовк/вовна ("дбайливе/ручне/делікатне прання").

Зрозуміло, також було "додаткове полоскання" та "віджимання/зливання", однак, вони не відносяться безпосередньо до прання. Основних режимів прання лише 3.

Режим "бавовна"

Класичний режим, при якому машинка набирає мінімум води, підвищує максимальну температуру і продовжує час прання. Таких умов дотримуються для того, щоб речі з льону та бавовни не втрачали свій зовнішній вигляд і при цьому якісно відпиралися. На цьому режимі в машинку можна завантажити максимально допустиму кількість речей (наприклад, 6-8 кг).

Увага! Режим "бавовна" є класичним, а ось новомодна "бавовна еко" вкрай небезпечна для речей. Цей додатковий режим наливає менше води та ще довше крутить речі в барабані, щоб вони хоч якось випралися при такому мінімумі води. Результат — швидке зношування та зіпсовані речі.

Режим "синтетика"

При цьому режимі машинка набирає помітно більше води, ніж на "бавовні", а саме прання за часом йде менше. Саме така комбінація — повна протилежність "бавовні" — ефективно та дбайливо випирає синтетичні речі.

Увага! Врахуйте, що на режимі "синтетика" можна прати не більше 2,5-3 кг, тобто приблизно у 2-3 рази менше ніж заявлено на машинці. Якщо покласти більше речей (5-7 кг), то вони досить швидко стануть непридатними (з'являться дірки).

Режим "шовк/шерсть"

Потрібний режим, при якому машинка набирає максимально можливу кількість води і повільно пере на малих обертах (або навіть трохи "похитує барабан" з боку на бік). Це необхідно для того, щоб прання було делікатним, а тканина не зіпсувалася. Цей режим замінює ручне прання.

Додаткові режими

Крім 3 основних режимів, у сучасних пральних машинах є безліч додаткових. Проте всі вони є лише варіаціями бавовни та синтетики. Подивимося на особливості інших режимів і дізнаємося, чим вони відрізняються один від одного:

Тонкі тканини. Це той самий режим синтетики — просто тривалість програми трохи змінена (5-7 хвилин різниці).
Алергія/дитячі речі. Простий режим бавовни, але з додатком. Тут виробник вводить новомодну функцію "обробка парою", яка, як заявляється, допомагає вбити бактерії (проте для цієї мети температури пари явно недостатньо).

Ковдри/подушки/пуховики/іграшки. Сюди відноситься будь-яка товста тканина із наповнювачем. Це той самий режим синтетики, лише з функцією більшого набору води. Ви можете спокійно замінити цей режим, вибравши "синтетику" та наприкінці увімкнувши "додаткове полоскання".

Мікс (бавовна + синтетика). Насправді це звичайний режим "синтетика". Кожна людина знає, що якщо випрати бавовну разом із синтетикою, то речі будуть зіпсовані. Не експериментуйте на власному одязі!

Швидке прання (15-30 хв). Ця програма створена на основі звичайного полоскання. Ні про яке прання й не йдеться. На саме "прання" відводиться близько 4-7 хвилин, решта часу — полоскання та віджимання. Фактично, цей режим дозволяє лише трохи прополоскати речі в мильній воді. Те саме, але навіть ефективніше ви могли б зробити руками — випрати речі під струменем води в раковині.

Куртка/спорт/спортивне взуття/фітнес. Ще один режим синтетики з трохи більшою кількістю води.

Денім (джинси). Звичайний бавовняний режим, але також із додатковою кількістю води.

Ультрапрання/видалення плям/інтенсивне прання. Машина набирає мало води, але намагається прати на максимальних обертах. Головна особливість режиму — час. По суті це прискорений режим бавовни. Ця програма досить небезпечна, тому що при максимальних оборотах та мінімальній кількості води речі просто зношуються.

Важливо пам'ятати, що безліч сучасних режимів у пральній машинці є лише деяким ефектом капіталізму. Основних режимів всього 3, але виробник змушений додавати нові та нові з метою зацікавити та продати свій товар. Деякі з додаткових режимів марні, інші навіть небезпечні. Вибирайте режими з максимальною кількістю води та ставте додаткове полоскання.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-04-2024, 01:15
Коментарів 0 Переглядів 2 078

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.