RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » ВМІ vs ЕКЗ: процедура, ефективність, побічні ефекти*

* На правах реклами

Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) та екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) — допоміжні репродуктивні технології (ДРТ), які застосовують для лікування безпліддя. У чому їх принципова відмінність, які переваги та недоліки?

Детально про лікування безпліддя за посиланням: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/lechenie-besplodiya/



Показання


ВМІ


ВМІ часто є першим кроком у лікуванні безпліддя. Вона застосовується у разі ановуляторній безплідності, зокрема спричиненої синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ), а також у разі порушень цервікального слизу, чоловічого чинника безплідності, нез'ясовної безплідності. До неї також вдаються жінки без партнера, які бажають народити дитину за допомогою донорської сперми.

ЕКЗ


ЕКЗ не використовує фаллопієві труби, тому застосовується у разі трубної безплідності, а також ановуляції, чоловічого чинника безплідності, нез'ясовної безплідності. У різних модифікаціях ЕКЗ підходить для більшості видів порушення фертильності.

Процес


ВМІ


Цикл розпочинають із першого дня менструації. За допомогою УЗД контролює дозрівання фолікула. У разі ановуляції дозрівання стимулюють за допомогою гормонів. ВМІ проводять у день овуляції, плюс-мінус день. До цього часу готують сперму партнера, промиваючи її від білкових фракцій та підвищуючи концентрацію активних сперматозоїдів. Сперму впорскують у матку за допомогою катетера. Все інше покладають на природу: сперматозоїди мають піднятися в фаллопієву трубу, запліднити яйцеклітину, тоді вона спуститься в матку, імплантується і настане вагітність.

ЕКЗ


Для успіху ЕКЗ потрібно більше однієї яйцеклітини, тому цикл починають із гормональної стимуляції яєчників. Іноді у ВМІ теж стимулюють овуляцію, але не ставлять метою дозрівання кількох яйцеклітин, достатньо однієї. Ріст фолікулів також моніторять за допомогою УЗД. Коли вони готові, виконують невелике хірургічне втручання: отримують ооцити, аспіруючи їх довгою голкою. У лабораторії їх поміщають в одну посудину з підготовленою спермою, а згодом перевіряють наявність ембріонів. Отримані ембріони культивують протягом декількох днів, тоді найкращий переносять у матку. Ембріону залишається імплантуватися в ендометрій.

Ефективність


Показники успішності для різних вікових груп жінок:
  • до 35 років: ВМІ — 13%, ЕКЗ — 54%;
  • 35–37 років: ВМІ — 10%, ЕКЗ — 40%;
  • 38–40 років: ВМІ — 7%, ЕКЗ — 26%;
  • старше 40 років: ВМІ — 4%, ЕКЗ — 8%.

Ризики та побічні ефекти


ВМІ


Якщо не використовують гормональну стимуляцію овуляції, то ризиків вона практично не має. Теоретично не можна виключити ризик інфікування під час введення катетера, але його оцінюють як незначний: 1 випадок на 10 000 процедур.

Для ВМІ з гормональною стимуляцією ризик підвищений через можливі побічні дії ліків, проте всі вони незначні та проходять самостійно після завершення курсу.

Що стосується ризику багатоплідної вагітності, то якщо у ВМІ без стимуляції він становить менше ніж 1%, то у ВМІ з гормональною стимуляцією — від 1 до 32%, залежно від типу препаратів. Найвищий ризик у ВМІ із гонадотропинами, найнижчій — ВМІ із летрозолом.

ЕКЗ


Ризики та побічні ефекти гормональної стимуляції практично ті ж самі, що й у ВМІ.

Хірургічне вилучення ооцитів пов'язане з ризиком травмування яєчників, сусідніх органів та судин, а також ризиком інфікування. Обидва невисокі.

Ризик багатоплідної вагітності за умови перенесення одного ембріона становить 1,6%, бо вже в матці ембріон може розділитися.

Висновок


Основною перевагою ВМІ є більша природність методу, і нижча вартість через мінімальне, в порівнянні з ЕКЗ, втручанням. Основні мінуси — низька ефективність та досить високий ризик багатоплідної вагітності.

Основною перевагою ЕКЗ є висока ефективність. Недоліки — трішки довше за часом триває процедура та вища вартість.

ВМІ vs ЕКЗ: процедура, ефективність, побічні ефекти*


Автор: Ковалевська Лариса Станіславівна — акушер-гінеколог, репродуктолог, гінеколог- ендокринолог.

Медичні центри "Мати та дитина":

Київ, вул. Макіївська, 8
Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
Львів, вул. Замарстинівська, 85а
Київ, вул. Казимира Малевича, 83
Редактор: Марія Фернюк
1-04-2024, 16:30
Коментарів 0 Переглядів 680

Теги -
Світла не буде три години: графіки знеструмлень на Буковині на завтра, 25 листопада

Енергетики закликають заощадливо споживати електроенергію

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.