Весняна хандра - це абсолютно нормальне явище, яке може зʼявитися у будь-кого з нас. Але з нею варто боротися.
Про це
розповідає психологічний портал "Як ти?" в Instagram.
Як впоратися з весняною хандрою
Ми можемо очікувати, що з приходом весни усе "розквітне": не тільки на вулиці, але й настрій. Але може статися навпаки: відомо, що організм людей по-різному адаптується до змін погоди. І прихід нового сезону дійсно впливає на наше ментальне здоровʼя.
Тому, навіть якщо сонце вже бʼє променями в вікно, бути не в доброму гуморі навесні - нормально.
Насправді ж не всі стають веселими та активними з першими променями весняного сонця. Інколи людина може почуватися навпаки - відчувати погіршення свого стану, бути млявою і постійно втомленою.
Зміна освітлення
Наші добові ритми змінюються зі збільшенням кількості та інтенсивності сонячного світла. Вони впливають на цикли сну та активності, енергію та настрій.
Зміна розпорядку дня
Проводити більше часу на свіжому повітрі та нарешті почати робити те, чим давно хотіли займатися, - дуже корисно. Але для організму це зміна (чи навіть стрес), до якої мозок і тіло повинні звикнути поступово.
ОчікуванняЧасто ми очікуємо від себе бути щасливішими та активнішими лише тому, що світить сонце, на вулиці стає тепліше, а природа навколо прокидається. Внаслідок цього лише стаємо суворішими до себе, втрачаємо енергію та мотивацію.
Як впоратися з хандрою:
– налаштуй графік сну
– прислухайся до себе, щоб дізнатися, що дратує тебе навесні (замерзнути зранку та впріти вдень - теж впливає на настрій)
– медитуй, веди щоденник, щоб прийняти власні (позитивні та не дуже) емоції та почуття
– регулярно займайся фізичною активністю
– харчуйся збалансовано
– будь на звʼязку з близькими й тими, хто може підтримати.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-03-2024, 01:45
0
716