На початку весни погода нестійка, часто трапляються температурні перепади. У таких умовах кора прогрівається нерівномірно й іноді тріскається, що спричиняє ризик інфекції.
Вдень стовбур нагрівається більше із сонячного боку, а в тіні температура кори буде на 10 градусів нижчою. Щоб допомогти деревам адаптуватися до цих перепадів та захистити кору від сонячних опіків, їх необхідно обробити та побілити.
Крім того, така обробка знищить яйця та личинки комах, які зимували в тріщинах кори, а також допоможе у боротьбі з грибковими захворюваннями.
Проводити обробку необхідно на початку березня, коли бруньки ще "сплять". Для цього використовують 2-відсоткову бордоську суміш: беруть 200-250 г мідного або залізного купоросу, 2 кг гашеного вапна (вапно пушонка) та 10 л води. Для північних областей України можна використовувати 3% бордоську суміш (300 г мідного купоросу або залізного купоросу на 10 л води).
Як приготувати бордоську сумішУ відро з водою (10 л) висипаємо гашене вапно і розмішуємо, щоб воно розчинилося. Окремо в невелику ємність із досить теплою водою висипаємо залізний купорос, теж перемішуємо. Потім усе разом змішуємо у відрі. Обробляти дерева необхідно в суху безвітряну погоду.
Зазначимо, що чорна смородина прокидається навесні раніше, тому її не можна обробляти таким міцним розчином бордоської суміші.
Для неї необхідно приготувати 1-відсотковий розчин (100 г мідного чи залізного купоросу, 10 л води).
Обробляти потрібно як кущі смородини, так і місце під ними, щоб знезаразити від хвороб та шкідників, які можуть перебувати в приствольному колі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-03-2024, 01:30
0
1 241