У Чернівцях капітально відремонтували спортивний зал у фізкультурно-оздоровчому комплексі "Олімпія". На його ремонт міська влада виділила понад 13,5 мільйона гривень.
За час війни було багато запитів щодо різних змагань всеукраїнського рівня, адже Чернівці – безпечний тил. Проте стан залу не відповідав вимогам, тож змагань не було.
"Олімпія" побудована ще у 2004 році, але за весь час жодного разу капітального ремонту спортивного залу не було. Після того, як почалася повномасштабна війна, певний час вона використовувалася як гуманітарний штаб. Коли він з’їхав, проводити змагання всеукраїнського та обласного рівня стало неможливо", – говорить начальник Управління молоді та спорту Чернівецької міської ради Дмитро МАКАРЕНКО.
Зараз у залі встановили 180 прожекторів, щоб спортом можна було займатися і в темну пору дня.
"Замінили підлогу, встановили сучасне освітлення та інформаційний екран. Трибуни мають приїхати в кінці січня, раніше були лавки. Це мінімум робіт, які потрібно було зробити, адже всі розуміють, що в країні війна, тож кошти треба спрямовувати на армію. До нас було дуже багато звернень щодо всеукраїнських змагань, проте зал не відповідав вимогам. Зараз усе навпаки", – говорить Д. Макаренко.
У спортзалі можна грати у волейбол, футзал та баскетбол. На паркеті намальована розмітка для кожного виду спорту.
Свої тренування там проводить чернівецька ДЮСШ з футболу, одне з яких відвідав кореспондент "МБ". У школі є близько 500 учнів, з яких 60 – переселенці, каже директор школи Юрій КРАФТ.
"До цього заняття проводили також на "Олімпії", але на штучних покриттях. Проте відтепер діти мають можливість займатися в комфортних умовах. Зал відновлений повністю, якісний паркет, освітлення, тепло", – говорить Ю. Крафт.
Коли я зайшов у зал і став на паркет, то одразу відчув, наскільки добре він контактує зі взуттям: посковзнутися на ньому буде складно. Навпроти видно інформаційний екран, хоч і він того дня не працював, але помітити його легко.
Поки підопічні тренера ДЮСШ Юрія ШЕЛЕПНИЦЬКОГО виконували вправи, підходжу до нього, щоб дізнатися його враження щодо ремонту.
"Дуже комфортно працювати в такому залі, одразу з’являється ще більше мотивації і в дітей, і в самого, бо тут хочеться грати. Дехто запитає, чи був зміст робити тут ремонт, змінювати паркет. Я скажу, що був, адже до цього було дуже покриття з дощок. Деякі з них були частково чи повністю пошкоджені, тому можна було отримати травму ноги і не тільки", – каже Ю. Шелепницький.
Діти ж раді, що відтепер мають такий зал, адже раніше взимку вони займалися надворі, а коли негода – тренування скасовували.
"Дуже крутий зал", – ділиться враженнями один з футболістів В’ячеслав.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.